Bpp-left Balochistan People's Party Bpp-right
Home Links Contact Archive Human Rights
Bpp-logo-smallCnfi-logo-smallUnpo-logo-small

دمکرات و کومله کردستان ایران حمله حشد الشعبی به کردهای کرکوک را محکوم کردند دمکرات و کومله: در برابر تعرض جمهوری اسلامی سکوت نخواهیم کرد

2017,10,24

See also

به گزارش سایت کردستان 24، دو حزب کردستان ایران اعلام کردند که در برابر تعرض جمهوری اسلامی به احزاب «روژهلات» سکونت نخواهند کرد و پاسخ لازم را خواهند داد.

حزب دمکرات کردستان ایران و کومله کردستان ایران در بیانیه‌ای مشترک حمله شبه نظامیان حشد الشعبی وابسته به ایران به مناطقی از کردستان را محکوم کرده‌اند.

به گزارش سایت کردستان 24، دو حزب کردستان ایران اعلام کردند که در برابر تعرض جمهوری اسلامی به احزاب «روژهلات» سکونت نخواهند کرد و پاسخ لازم را خواهند داد.

طبق این گزارش دو حزب دمکرات و کومله کردستان ایران تمامی مردم کردستان در داخل و خارج درخواست کرده‌اند به طور مسالمت‌آمیز در مقابل «توطئه‌های رژیم جمهوری اسلامی » علیه احزاب و کردهای ایران مقیم اقلیم کردستان عراق ایستادگی کنند.

دو حزب از حکومت و مردم اقلیم کردستان عراق، آزادیخواهان، نهادها و شخصیت‌های دینی در این بخش از کردستان درخواست کرده‌اند اجازه ندهند رژیم جمهوری اسلامی تهاجم به خاک کردستان عراق را تبدیل به فرصتی جهت تعرض و حمله به اردوگاه های احزاب کرد ایران و اعضاء و هواداران آنها در اقلیم کردستان نماید.

متن بیانیه مشترک حزب دموکرات کردستان ایران و کومله کردستان ایران

سازمان ها و مجامع بین المللی

مردم کردستان

دوستان و دلسوزان

تهاجم حشد شعبی و ارتش عراق به مناطق مورد منازعەی کردستان عراق (باشور) نه تنها اقلیم کردستان را با بحران، اختلافات داخلی و آسیب های جدی مواجه ساخته است، بلکه فرصتی نیز برای رژیم جمهوری اسلامی ایران و نیروهای تروریست مهیا نمود تا آنها با سوءاستفاده از بحران موجود در صدد ضربه زدن به احزاب کردستان ایران (روژهلات) برآیند.

در این مورد لازم می دانیم اعلام نماییم که:

نخست آنکه، ما هرگونه تعرض، دخالت و توطئه گری های جمهوری اسلامی را در اقلیم کردستان به شدت محکوم می نماییم. رژیم ایران نه تنها دشمن سرسخت ملیت‌های ایرانی بلکه منبع تمامی آشوب ها و بحران‌های خاورمیانه بوده و در کردستان عراق نیز به غیر از ایجاد بحران و نفاق و اختلاف داخلی هیچ سودی برای کردها ندارد.

دوم، ما تلاش همه جانبه جهت خنثی سازی توطئه‌های این رژیم را حق مشروع خود می دانیم و در این راستا تمامی اقدامات و گزینه‌های لازم مدنظر قرار خواهد گرفت.

سوم، بی تردید مردم مبارز و دلیر کردستان ایران در صورت هرگونه تعرض جمهوری اسلامی به احزاب روژهلات (کردستان ایران)، پاسخ لازم را داده و سکوت نخواهند کرد. ما نیز به خلق خود اطمینان می دهیم که فرزندان پیشمرگشان، در صورت هرگونه تعرضی، بسان گذشته حماسه ای مملو از افتخار علیه دشمنان ملت کرد خلق خواهند کرد.

چهارم، از همه ی کردها و به ویژه کردهای کردستان ایران (روژهلات) مقیم سایر کشورها خواهانیم تا با شیوه های مسالمت آمیز، مدنی و مدرن دربرابر توطئه های کثیف رژیم جمهوری اسلامی علیه احزاب و کردهای ایران مقیم کردستان عراق ایستادگی نمایند.

پنجم، از حکومت اقلیم جنوب کردستان، خواهران و برادرانمان و به ویژه جوانان، آزادیخواهان، نهادها و شخصیت های دینی در این بخش از کردستان تقاضامندیم اجازه ندهند رژیم جمهوری اسلامی تهاجم به خاک کردستان عراق (باشور) را تبدیل به فرصتی جهت تعرض و حمله به اردوگاه های احزاب کورد ایران و اعضاء و هواداران آنها در اقلیم کردستان نماید، لازم است در برابر تهاجم این رژیم ساکت نباشند.

ششم، از همه ی اعضاء و هواداران تمامی احزاب تقاضامندیم با حفظ آمادگی و هوشیاری خود، از بکارگیری ادبیات گزنده و توهین به یکدیگر و به اعضاء و هواداران احزاب سایر بخش های کردستان جدا پرهیز نموده و تلاش نمایند کلام و گفتارشان در راستای حفظ و حراست از منافع ملی و عمومی ملت کرد و نه جریحه دار نمودن احساسات یکدیگر باشد.

هفتم اینکه، از تمامی نهادها و مجامع بین المللی و سازمان ملل متحد و نمایندگی کشورها در اقلیم کردستان خواستاریم در برابر دخالت های جمهوری اسلامی ایران در عراق و کردستان و نیز اقدامات بحران آفرین سپاه پاسداران و تهدید احزاب کردستان ایران و جان و مال مردم ساکن در اردوگاه های اپوزیسیون سکوت اختیار نکرده و در این راستا مواضع جدی اتخاذ نمایند.

Publisher: hd

Source: https://farsi.alarabiya.net/fa/iran/2017/10/23

Find more articles in the Archive