Bpp-left Balochistan People's Party Bpp-right
Home Links Contact Archive Human Rights
Bpp-logo-smallCnfi-logo-smallUnpo-logo-small

کمیته عالی مبارزه با فساد در سعودی تعدادی از شاهزادگان و وزرای کنونی و سابق را توقیف کرد

2017,11,05

See also

کمیته مبارزه با فساد که شامگاه شنبه 4 نوامبر با فرمان ملوکانه ملک سلمان بن عبدالعزیز و ریاست شاهزاده محمد بن سلمان تشکیل شد، 11 تن از شاهزادگان، 4 وزیر کنونی و ده‌ها تن از وزرای سابق را توقیف کرد.

به گزارش منابع العربیه، این کمیته همچنین پرونده‌هایی برای تحقیق درباره سیل‌های جده و انتشار وبای کورونا، گشود.

پیش از این خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز، شنبه 4 نوامبر طی فرمانی ملوکانه، دستور تشکیل کمیته عالی مبارزه با فساد را به ریاست شاهزاده محمد بن سلمان ولیعهد و عضویت رئیس شورای نظارت و تحقیق، رئیس شورای ملی مبازه با فساد، رئیس دیوان نظارت عمومی، دادستان کل و رئیس سازمان امنیت کشور صادر کرده بود.

این کمیته به استثنای سازمان‌ها، قوانین، آیین‌نامه‌ها، دستورها و مصوبات، اقدام به شناسایی تخلفات، جرایم، افراد و سازمان‌های ذی‌ربط به پرونده‌های فساد عمومی کرده و دستورهای لازم را برای تحقیق، صدور فرمان بازداشت، ممنوع السفری و هر آن‌چه که برای تعامل به مرتبطان با فساد عمومی است می‌کند.

این کمیته همچنین می‌تواند از هرکس بخواهد کمک بگیرد و گروه‌هایی برای تحقیق و تجسس تشکیل دهد، هنگامی که ماموریتش را هم انجام دهد، گزارش مفصلی از نتایج آن و اقدام‌های صورت گرفته در این خصوص، به پادشاه ارائه می‌دهد.

 

Publisher: mhd

Source: http://farsi.alarabiya.net/fa/middle-east/2017/11/05/کمیته-عالی-مبارزه-با-فساد-در-سعودی-تعدادی-از-شاهزادگان-و-وزرای-سابق-را-توقیف-کرد.html

Find more articles in the Archive