Bpp-left Balochistan People's Party Bpp-right
Home Links Contact Archive Human Rights
Bpp-logo-smallCnfi-logo-smallUnpo-logo-small

اعدام جنایتکارانه یک زندانی پس از ۱۱ سال در زندان

2017,07,24

See also

صبح امروز دوشنبه ۲ مردادماه زندانی یوسف بزرگ زاده حدودا ۵۰ ساله در زندان مرکزی زاهدان به دار آویخته شد. این زندانی نزدیک به ۱۱ سال در بند ۸ زندان مرکزی زاهدان زندانی بود.

بنابه گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » اعدام یک زندانی در زندان مرکزی زاهدان. صبح امروز دوشنبه ۲ مردادماه زندانی یوسف بزرگ زاده حدودا ۵۰ ساله در زندان مرکزی زاهدان به دار آویخته شد.

این زندانی نزدیک به ۱۱ سال در بند ۸ زندان مرکزی زاهدان زندانی بود.

زندانی یوسف بزرگ زاده ۱۰ روز پیش ازاعدام از بند ۸ زندان خارج و به بند قرنطینه شکنجه گاه زندان منتقل شده بود.

بند قرنطینه زندان زاهدان فاقد هر گونه امکانات اولیه بوده و زندانیان در این بند تحت فشارهای جسمی و روحی قرار دارند. این زندانی نهایتا پس از ۱۰ روز شکنجه جسمی و روحی به دار آویخته شد.

یکی از افرادی که به اعدام این زندانی اصرار داشت خسروی رئیس زندان مرکزی زاهدان بود چرا که این زندانی از حقوق خود و سایر زندانیان دفاع می کرد. فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران موج جدید اعدامهای گسترده در ایران و شکنجه زندانیان قبل از اعدام را به عنوان جنایت علیه بشریت محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر، دبیرکل سازمان ملل متحد و سایر مراجع بین المللی خواستار اقدام فوری جهت پایان دادن به سرکوب و اعدام در ایران توسط رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

۲ مرداد۱۳۹۶ برابر با ۲۴ ژولای ۲۰۱۷

گزارش به سازمانهاي زير ارسال گرديد:

كميسرعالى حقوق بشر سازمان ملل متحد

گزارشگر ويژه حقوق بشر سازمان سازمان ملل متحد در امور ایران

گزارشگر ویژه اعدام سازمان ملل متحد

سازمان عفو بين الملل

Publisher: hd

Source: http://hrdai.net/index.php?option=com_content&view=article&id=2291:1396-05-02-11-44-45&catid=5:2010-07-21-10-19-53

Find more articles in the Archive