Bpp-left Balochistan People's Party Bpp-right
Home Links Contact Archive Human Rights
Bpp-logo-smallCnfi-logo-smallUnpo-logo-small

ایجاد ۶ شهر جدید در سواحل مکران برای اسکان دادن غیربومیان و به هدف قراردادن بلوچهای بومی بلوچستان به یک اقلیت در بلوچستان!

2017,08,25

See also

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: برای اسکان جمعیت سواحل مکران و توسعه بندر چابهار ۱۲ شهر جدید در سراسر کشور احداث خواهد شد که ۶ تا فقط در سواحل مکران خواهند بود که این شهرها با هدف جمعیت سازی انجام می شوند.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: برای اسکان جمعیت سواحل مکران و توسعه بندر چابهار ۱۲ شهر جدید در سراسر کشور احداث خواهد شد که ۶ تا فقط در سواحل مکران خواهند بود که این شهرها با هدف جمعیت سازی انجام می شوند.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ به نقل از فارس، محسن نریمان معاون وزیر راه و شهرسازی از ایجاد شهرهای جدید خبر داد و گفت: برای ایجاد شهرهای جدید تفاهم‌نامه‌های خوبی با شرکت‌های خارجی از کشور آلمان، کره جنوبی و ایتالیا به امضا رسیده است؛ چراکه ما معتقدیم می‌توانیم با همکاری فنی و استفاده از تجربیات شرکت‌های خوب خارجی و حتی داخلی اقدام به ایجاد شهرهای جدید ی کنیم که تمام فاکتورهای یک شهر مناسب را داشته باشد.

نریمان به تفاهم‌نامه با دانشگاه برلین و کره جنوبی برای استفاده از تجربیات آنها جهت ساخت شهر های جدید خبر داده است.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید همچنین از همکاری با ایتالیا برای ساخت شهر «تیس» خبر داد و گفت: قصد ما این است که برای پاسخگویی به توسعه بندر چابهار به‌زودی کلنگ احداث این شهر به زمین زده شود.وی ادامه داد: همان‌طور که اشاره کردم ۱۲ شهر جدید با استفاده از تجربیات دنیا ایجاد خواهد شد که ۶ شهر جدید در سواحل مکران خواهد بود.

به گفته نریمان شهر جدید مکران، شهر جدید پارس در عسلویه، شهر جدید تابناک در فارس، شهر جدید سیراف در شرق عسلویه، شهر جدید کوشک در هرمزگان، شهر جدید سنندج و سیرجان و شهر جدید خوارزمی در منطقه شریف‌آباد در ۴۰ کیلومتری تهران ایجاد خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: احداث شهرهای جدید در سواحل مکران با هدف اسکان جمعیت و توسعه در این منطقه است، بنابراین اعتقاد داریم در هرکدام از این شهرها حداقل باید ۱۰۰ هزار نفر ساکن شوند.

نریمان به افتتاح ۲۰ هزار واحد مسکونی مهر در هفته دولت اشاره کرد و گفت: به‌زودی و در هفته دولت پرونده واحدهای مسکن مهر در اغلب شهرهای جدید بسته خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه پیشرفت فیزیکی واحدهای مسکن مهر در این شهرها بالای ۹۰ درصد است و با عدم تکمیل آورده‌های برخی از متقاضیان مواجه هستیم، گفت: پروژه‌های مسکن مهر در شهر جدید پردیس در دولت قبل را با ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی تحویل گرفتیم اما هم‌اکنون این پیشرفت به ۸۴ درصد رسیده است، به‌طوری‌که در حال حاضر ۴۰ هزار واحد مسکونی مهر در این شهر به مرحله نازک‌کاری رسیده است.

Publisher: hd

Source: http://www.balochcampaign.info/?p=12102

Find more articles in the Archive