Bpp-left Balochistan People's Party Bpp-right
Home Links Contact Archive Human Rights
Bpp-logo-smallCnfi-logo-smallUnpo-logo-small

امام‌جمعه موقت چابهار از «تصرف بی‌رویه ساحل» توسط ارگان‌های رسمی انتقاد کرد

2017,09,06

See also

توسعه‌ای که در آن هویت ملی و مذهبی یک ملت از بین برود، توسعه نیست بلکه به معنای مرگ یک ملت است. ‌ما چنین توسعه‌ای را نمی خواهیم.

مولوی عیسی امیری در مراسم نماز عید سعید قربان چابهار از «تصرف بی‌رویه ساحل» در این شهر و توسعه‌ای که «هویت ملی و مذهبی» مردم را هدف قرار داده،‌شدیدا انتقاد کرد.

به‌گزارش کمپین فعالین بلوچ به نقل از سنی‌آنلاین، امام جمعه موقت چابهار در جمع مردم چابهار گفت: ما علما و مردم این منطقه مخالف توسعه نیستیم، بلکه خواهان توسعه هستیم.

اما توسعه‌ای که در آن هویت ملی و مذهبی یک ملت از بین برود، توسعه نیست بلکه به معنای مرگ یک ملت است. ‌ما چنین توسعه‌ای را نمی خواهیم.

مولوی عیسی امیری با انتقاد از تصرف بی‌رویه ساحل دریای چابهار توسط ارگانهای مختلف خاطرنشان کرد: “به عنوان یک شهروند، نماینده، شورای شهر و فرماندار را خطاب قرار می‌دهم: کجای دنیا تصرف ساحل معمول است، ساحل از آن مردم است و کسی حق تصرف آن را ندارد.

انگار شهر بی‌صاحب است، کسانی می‌آیند و قسمتی از آن را به فلان اداره و قسمتی را به فلان بندر اختصاص می‌دهند و حق قانونی مردم را از آنان می‌گیرند. مسولان باید توجه ویژه‌ای به این قضیه داشته باشند.”

وی خاطرنشان کرد: “ما ممنون خدمات نظام هستیم و تشکر می‌کنیم، اما وقتی سخن از خوبی‌های انقلاب می‌آید از خوبی‌های این مردم سخنی به میان نمی‌آید. ما بودیم که با حمایت خود انقلاب را بیمه کردیم.

ما از ابتدا انقلابی بودیم؛ چطور الان کنار گذاشته شدیم؟!” استاد برجسته‌ی جامعه‌الحرمین الشریفین چابهار در پایان بر پیگیری مطالبات از «راه‌های قانونی»، «عدم همکاری با گروه‌های معاند» و ضمن همگامی با علما، بر «عدم غفلت نسبت به مسائل سیاسی، فرهنگی و مطالبات» و «پاسداشت اعیاد اسلامی» تأکید کرد.

Publisher: hd

Source: http://www.balochcampaign.info/?p=12154

Find more articles in the Archive