Bpp-left Balochistan People's Party Bpp-right
Home Links Contact Archive Human Rights
Bpp-logo-smallCnfi-logo-smallUnpo-logo-small

انتظار 7 ساله برای افتتاح یک مرکز درمان بستر 10 تختخوابی دلگان!

2017,09,06

See also

مرکز درمان بستر 10 تختخوابی دلگان 7 سال است که چشم انتظار ربان افتتاح است و هر بار تنها شاهد وعده های مسئولین به خود است.

به گزارش خبرنگار بهداشت وسلامت عصرهامون، کمبود بیمارستان، فضای فیزیکی و تخت های بیمارستانی حکایتی است که سال ها مردم سیستان و بلوچستان با آن روبرو بوده و تنها به وعده های افتتاحیه هایی که هر سال به سال دیگر موکول می شود دل خوش کرده اند.

بیمارستان 10 تختخوابی دلگان از جمله بیمارستان هایی است که سال 89 کلنگ ساخت آن به زمین زده و قرار شد تا سال 91 به بهره برداری برسد اما در این سال ها نه تنها افتتاح نشد بلکه وعده افتتاح آن نیز تنها به سفرهای استانی مسئولین و دولتمردان خاتمه یافت و کار ساخت و تجهیز آن نیز به کما رفت.

پس از گذشت 6 سال سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت در سفری که در تاریخ 19 آذرماه 95 به دلگان داشت خبر از بهره برداری این مرکز درمانی در تیرماه ۹۶ داد.

علی ای حال با گذشت 2 ماه از وعده بهره برداری از مرکز درمان بستر 10 تختخوابی همچنان خبری از افتتاح این بیمارستان نیست که در تماس هایی که برخی شهروندان دلگانی با پایگاه خبری عصرهامون داشتند خواستار پیگیری و دلایل تاخیر در افتتاح این بیمارستان شدند.

در تماسی که خبرنگار بهداشت و سلامت عصرهامون با محمد مهران امینی فرد رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر داشت، وی با بیان اینکه طبق وعده جناب وزیر تمام کارهای ساختمانی بیمارستان به اتمام رسیده است، گفت: فقط انشعاب آب باقی مانده است که اختلافی میان اداره آب و دانشگاه علوم پزشکی بر سر مبلغ انشعاب وجود دارد که در حال صحبت با فرماندار و شورای شهر هستیم که ان شالله ظرف یک ماه اینده راه اندازی شود.

وی با بیان اینکه مبلغ یک میلیارد تومان برای انشعاب آب درخواست شده است، تصریح کرد: این مرکز درمان تا کنون از نظر نیروی انسانی، تجهیزات فیزیکی و محوطه سازی آماده سازی شده و تنها به دنبال رفع مشکل انشعاب اب هستیم.

امینی فرد با بیان اینکه برخی عنوان می کنند که این بیمارستان است، اظهار داشت: این مرکز درمان بستر 10 تختخوابی است که در واقع نوعی حد واسط بین مراکز بهداشت درمانی و بیمارستان هاست که کار اورژانس ، انتقال بیمار و درمان عملی را فراهم می کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر با بیان اینکه برای این مرکز درمان بستر پرستار، بهیار و پزشک عمومی دیده شده، افزود: در تلاشیم که متخصص داخلی نیز برای این مرکز درمان بستر فراهم کنیم. وی در پایان گفت: دانشگاه علوم پزشکی آمادگی دارد و در صورت رفع مشکل انشعاب آب این مرکز به بهره برداری برسد.

Publisher: hd

Source: http://www.asrehamoon.ir/fa

Find more articles in the Archive