Bpp-left Balochistan People's Party Bpp-right
Home Links Contact Archive Human Rights
Bpp-logo-smallCnfi-logo-smallUnpo-logo-small

​تحلیل گر و کارشناس ارشد مسائل سیاسی، انتصاب استاندار/ سیستان و بلوچستان محلی برای کارآموزی افراد (غیربومی) نیست

2017,10,14

See also

سیستان و بلوچستان تبدیل به یک محلی برای کارآموزی، پلکان ترقی برای برخی از مسئولان شده که می تواند از وزیر جهاد کشاورزی نام برد که در این خطه آموزش لازم را دید و به مقام بالایی دست پیدا کرد.

دکتر سلطانعلی میر در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، افزود: علی اوسط هاشمی استاندار فعلی سیستان و بلوچستان در طی 4سال دوران فعالیتش در استانداری، هیچ خروجی به جز حرف هایی که همه به توانمندی او در حرف زدن اذعان دارند نداشته است، وی بسیار بد عمل کرد و بالاترین چالش قومی و مذهبی را در استان موجب شد و هیچ کاری را برای استان و اقوام بلوچ و سیستانی انجام نداد.

وی با اشاره به مدت فعالیت خود در دانشگاه ها به عنوان استاد مسائل سیاسی و فعالیتش در استانداری به عنوان مدیر کل سیاسی و انتخابات، اظهار کرد: در هر محلی که به فعالیت پرداخته ام گفته ام که باید برای سیستان و بلوچستان یک فرد توانمند در همه عرصه ها به عنوان استاندار منصوب شود حال آنکه می تواند بومی یا غیر بودمی باشد.

وی با اشاره به اینکه باید از توانمندی افراد با توان و تجربه استان در راستای توسعه سیستان و بلوچستان استفاده شود، خاطر نشان کرد: معتقدم دکتر حبیب الله دهمرده به عنوان استاندار بومی توانست بسیار بهتر در زمینه های اجرایی و عملیاتی نسبت به علی اوسط هاشمی عمل کند.

مدیرکل سابق سیاسی استانداری سیستان و بلوچستان ادامه داد: انتصاب استانداران با رویکرد و نگرش سیاسی توسط دولت یازدهم و دوازدهم اشتباه جدی و استراتژیکی است در انتصاب استانداران باید کارآمدی، شایسته سالاری و فردی آشنا با ظرفیتها، مشکلات، معضلات و پتانسیلهای منطقه مد نظر قرار گیرد که متاسفانه در استان ما چنین نیست و سیستان و بلوچستان تبدیل به یک محلی برای کارآموزی، پلکان ترقی برای برخی از مسئولان شده که می تواند از وزیر جهاد کشاورزی نام برد که در این خطه آموزش لازم را دید و به مقام بالایی دست پیدا کرد.

وی تاکید کرد: عموما آدم ها و مسئولینی که از خارج استان به سیستان و بلوچستان آمده اند و به سمتهای مختلف منصوب شده اند به استان ما نگاهی ابزاری، آموزشی، کارآموزی و کسب تجربه داشتند پس از مدتی از این خطه رفتند و هیچ نگاه استراتژیک و راهبردی در این منطقه نبوده است.

وی خطاب به مسئولان دولت و وزارت کشور گفت: استانداری که برای استان منصوب می شود باید چه بومی و چه غیر بومی نگاهی پدرانه به اقوام و استان داشته باشد و نگاهی فرا جناحی داشته باشد تا بتواند بهترین خدمت را به مردم انجام دهد، متاسفانه علی اوسط هاشمی یک جانبه کار و رفتار کرد.

Publisher: hd

Source: http://www.asrehamoon.ir/fa/doc/news

Find more articles in the Archive