Bpp-left Balochistan People's Party Bpp-right
Home Links Contact Archive Human Rights
Bpp-logo-smallCnfi-logo-smallUnpo-logo-small

در ادامه کمبود آب در سیستان و بلوچستان؛ وضعیت بحرانی آب در روستاهای مرکزی خاش

2017,10,20

See also

بخشدار مرکزی خاش گفت: وضعیت کمبود آب در روستاهای بخش مرکزی خاش بحرانی است و لذا مردم باید در مصرف آب صرفه جویی کنند تا در آینده با قطعی آب مواجه نشوند.

به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون مجتبی شجاعی در حاشیه بازدید از دهستان کوه سفید در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما اظهار کرد: در راستای رفع سریع مشکل کمبود آب روستای توحید آباد و تعدادی روستاهای دیگر، در حالی که پیش بینی اعتباری از محل کمیته برنامه ریزی شهرستان خاش جهت حفر چاه و تجهیز آن صورت گرفته بود، برای نخستین بار به همت خیرین بومی و دهیاران و پس از تامین بخشی از تجهیزات توسط آبفار و پیگیری های حوزه عمرانی فرمانداری، چاه جدید به زودی وارد مدار خواهد شد .

وی بیان کرد: فاز دوم مجتمع آبرسانی دشت آبخوان به عنوان بزرگترین طرح آبرسانی شهرستان در بخش مرکزی خاش با تاثیر گذاری و بهره مندی تعداد زیادی روستا نیز در حال اجرا است. شجاعی با بیان اینکه موضوع آب و کمبود آن چالش جدی آتی خواهد بود، تصریح کرد: تصمیمات و طرح ها در این‌حوزه باید با دوراندیشی و آینده پژوهی و باور عمومی در سطح جامعه و مسئولین نسبت به این بخش حساس صورت پذیرد.

وی اذعان کرد: بحث آب تعارف بردار نیست و مستقیم با حیات و زندگی مردم گره خورده است و منشور دینی و قرآنی بهترین دستورالعمل و شیوه نامه گذر از بحران کم‌آبی است .

بخشدار مرکزی خاش اظهار کرد: به همت فرمانداری، بخشداری مرکزی، خیرین و برخی دهیاریهای منطقه و شرکت آبفار به زودی و طی ماه جاری با بهره برداری از چاه شهرک توحید آباد بخش مرکزی خاش بالغ بر۲۰ روستا و نزدیک بر یک هزار خانوار بهره مند می شوند. 

Publisher: hd

Source: http://www.asrehamoon.ir/fa/doc/news/99005/%D9%88%D8%B6%D8%B9%DB%8C%D8%AA-%D8%A8%D8%AD%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A2%D8%A8-%D8%B1%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B1%DA%A9%D8%B2%DB%8C-%D8%AE%D8%A7%D8%B4#

Find more articles in the Archive