Bpp-left Balochistan People's Party Bpp-right
Home Links Contact Archive Human Rights
Bpp-logo-smallCnfi-logo-smallUnpo-logo-small

۴۲ درصد سیستان و بلوچستان دچار خشکسالی شدید شده است

2017,10,28

See also

رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار اداره‌کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: اغلب نقاط استان شاهد درجات خشکسالی بوده‌اند به نحوی که ۸.۵ درصد دچار خشکسالی بسیار شدید، ۴۲ درصد خشکسالی شدید، ۲۹.۷ خشکسالی متوسط و ۱۹.۶ درصد خشکسالی خفیف را تجربه کرده‌اند.

رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار اداره‌کل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: خشکسالی شدید در مناطق مرکزی، جنوب شرق و سواحل و شرایط خشکسالی بسیار شدید در برخی نقاط جنوب شهرستان‌های سرباز، قصرقند، کنارک و چابهار و با درصد کمتر در زاهدان حاکم بوده و سایر نقاط استان شاهد خشکسالی خفیف تا متوسط بوده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: میانگین بارش سیستان و بلوچستان در ماه آغازین سال زراعی جاری(مهرماه) صفر بوده که این عدد در سال گذشته 3.3 و در بلندمدت 1.3 به ثبت رسیده است.

علی ملاشاهی اضافه کرد: بر اساس پیش‌بینی‌های بلند مدت بارش 3 ماه آینده استان، یعنی در ماه‌های آبان آذر و دی در اکثر نقاط در حد و حدود نرمال و کمتر از نرمال خواهد بود.

کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: از نظر دمایی در 3 ماه آینده به جز نواحی شرقی شهرستان‌های سراوان، سیب و سوران و مهرستان و برخی از نقاط شرقی شهرستان چابهار که دما در حد نرمال است، در سایر نقاط استان دمای هوا حدود 0.5 تا 1.5 درجه بیشتر از حد نرمال انتظار می‌رود.

Publisher: hd

Source: https://www.tasnimnews.com/fa/news/1396/06/15

Find more articles in the Archive