از اعتراضات مردم در لردگان حمایت می کنیم / همبستگی برای آزادی و برابری در ایران

هفته گذشته مردم روستای چنارمحمودی، به دلیل شیوع ویروس اچ آی وی در میان روستاییان، در مقابل فرمانداری شهر لردگان گرد آمدند و به مقامات محلی جمهوری اسلامی اعتراض کردند. این اعتراضات با واکنش های سرکوب گرایانه رژیم روبرو شد. اقبال عباسی، استاندار چهارمحال و بختیاری، به طور غیرمسئولانه خود مردم را علت شیوع ویروس اچ آی وی اعلام کرد و در مطبوعات عنوان نمود که معتادان تزریقی و افرادی با روابط جنسی نامطلوب، سبب شیوع این ویروس در این روستا بوده اند. معترضین به خشم آمده از رفتار غیرمسئولانه مقامات محلی و رفتار وحشیانه نیروهای امنیتی، دفتر امام جمعه شهرستان لردگان را آتش زدند و تابلوی فرمانداری این شهرستان را نیز پایین کشیدند. خشونت نیروهای امنیتی با شلیک گاز اشک‌آور و ضرب و شتم مردم، به مصدوم و مجروح شدن تعدادی از معترضین انجامید.

چهار دهه سیاست های واپسگرایانه و ضد مردمی جمهوری اسلامی بیش از همه مردم تهی دست در مناطق روستایی ایران را در معرض تنگدستی و بی عدالتی قرار داده است.

خروش اعتراضات مردم روستای چنار محمودی جدا از رفتارهای غیرمسئولانه مدیران محلی که زمینه اعتراضات عمومی را فراهم آورد، ناشی از سیاست ها ی سودجویانه نظام جمهوری اسلامی در همه ابعاد زندگی مردم و فساد گسترده و همه گیر نهادها و زیر مجموعه های آن است.

در عین حال این اعتراضات به نوعی بازتاب زندگی فلاکت بار  مردم و بویژه روستاییان زجر کشیده کشور نیزهست.

تظاهرات اعتراضی شهرهای دیگر در حمایت از مردم چنارمحمودی، از سویی نشانه همبستگی مردم و از سویی دیگر وجود شرایطی برای گسترش اعتراضات در سطح کشور است.

“همبستگی برای آزادی و برابری در ایران” ضمن دلجویی از مصدومان و مجروحان این اعتراضات، از عصیان مردم ستم کشیده در لردگان حمایت می کند و تلاش می کند صدای اعتراض مردم ایران در سراسر جهان باشد.

رژیم جمهوری اسلامی در سراشیبی سقوط است، خشونت و سرکوب علیه  مردم، تلاشی مذبوحانه بر ادامه استبداد است.

ما بر این باوریم که جمهوری اسلامی از هیچ گونه حقانیت سیاسی در ایران برخوردار نیست و باید به زباله دان تاریخ برود.

“همبستگی برای آزادی و برابری در ايران” *

18 مهرماه 1398 – 10 اکتبر 2019

*- احزاب و سازمانهای تشکيل دهنده : اتحاد دمکراتيک آذربايجان – بيرليک، جنبش جمهوريخوهان دموکرات و لائيک ايران، حزب تضامن دمکراتيک اهواز، حزب دمکرات کردستان ايران، حزب دمکرات کردستان، حزب کومه له کردستان ايران، حزب مردم بلوچستان، سازمان اتحاد فدائيان خلق ايران، شورای موقت سوسياليستهای چپ ايران، کومه له زحمتکشان کردستان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا