تحصیل با چاشنی محرومیت/ ۵ کیلومتر پیاده روی برای رسیدن به مدرسه

همزمان در سراسر ایران دانش آموزان منطقه محروم استان سیستان و بلوچستان نیز کتب درسی را به زیر بغل زده اند و راهی مدارس شده اند.

به گزارش عصرهامون به نقل از ندای هیرمند؛ با آغاز مهرماه و فصل شروع مدارس؛ همزمان در سراسر ایران دانش آموزان منطقه محروم استان سیستان و بلوچستان نیز کتب درسی را به زیر بغل زده اند و راهی مدارس شده اند.

اکثر مدارس در شمال این استان دولتی هستند و همه ی هزینه های مدرسه از قبیل توزیع کتاب، تغذیه و آموزش به همت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران رایگان هستند، مدارس دولتی فرصت مناسبی در مناطق محروم است که دانش اموزام بی بضاعت بتوانند آموزش های تحصیلی را فراگیرند.

دانش آموزان روستای تپه کنیز شهرستان هیرمند؛ 5 کیلومتر را مجبورند با پای پیاده به روستای قرقری بروند و به تحصیل بپردازند.

یکی از دانش آموزان به خبرنگار ندای هیرمند می گوید: خستگی و گرمای بیش از حد تنها بخشی از مشکلاتی است که ما در طول مسیر به دوش می کشیم.

وی افزود: اگر در طول مسیر خودرویی به پست دانش آموزان بخورد،آنها را سوار بر خوردور خواهد کرد و در غیر این صورت؛ کل مسیر را با پای پیاده به قرقری خواهند رفت و همین مسیر را در ساعت دوازده بر می گردند.

اگر در ساعت دوازده ظهر در مسیر روستای تپه کنیز بخش قرقری بروید موجی از دانش آموزان دختر و پسر، را خواهید دید که کتاب و یا کیف های مدرسه خود را بر روی سر قرار داده اند تا از شدت تابش خورشید بکاهند و با پای پیاده و کفش های اهدایی از خیرین در راه خانه قرار دارند.

در طول مسیر خودروی وانتی برای دانش آموزان می ایستند و همه ی آنها را بر عقب خودرو سوار می کند، دانش آموزان امروز را با خودرو به منزل رسیدند.

در روستای تپه کنیز همه ی مردم در بدترین وضعیت معیشتی قرار داردند؛ گروهی از خیرین با کوله باری از سبد کالا و لوازم التحریر به روستایشان آمده است و همه ی اهالی روستا به دور خوردو جمع شده اند.

لوازم التحریر بهترین هدیه ای بود که دانش آموزان امروز دریافت کرده اند؛ کفش های ورزشی، کیف، دفتر و خودکار نیازهایی است که هر یک از دانش آموزان باید برای آنها مقدار زیادی پول پرداخت کند .

مدیر گروه خیریه کودکان رنج می گوید: در نظر گرفته شده است تا بهترین اجناس را برای دانش آموزان خریداری شود، هر یک از کفش های توزیعی بالای 60 هزار تومان قیمت دارد .

وی افزود: توزیع لوازم التحریر همچنان در روستاهای شهرستان هیرمند ادامه دارد تا دانش آموزان به جهت کمبود های بسته های آموزشی از مدارس باز نمانند.

حمید گرگ خاطرنشان کرد: در کنار لوازم التحریر نیز بسته های سبد کلا بین خانواده های نیازمند روستاهای شهرستان هیرمند توزیع شده است؛ که این سبد کالا در هر ماه با دریافت کمک های خیرین به دست خانواده های نیازمند می رسد.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا