رئیس شورای اسلامی سیستان و بلوچستان؛ مسئولان کشوری حاضر در سیستان و بلوچستان لازم بود با مردم سیل زده همدردی می کردند/ خدمات رسانی به آسیب دیدگان صورت نمی گیرد

عبدالعزیز بلوچزهی; مسئولان باید از شعار دادن بپرهیزیم و اگر مردم را ذینفع خود میدانیم باید برای آنان تا جایی که امکان دارد خدمات ارائه کنیم. رئیس شورای اسلامی استان گفت: برخی از مسئولان به مثل فرماندار زاهدان به لجبازی و دهن کجی با شورای اسلامی ادامه دادن است و حتی در جلسات شورا شرکت نمی کنند، واقعا اگر مردم ملاک عملند باید به مردم خدمت کرد.

عبدالعزیز بلوچزهی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون با انتقاد از مسئولان در خدمات رسانی به آسیب دیدگان در سیلاب های استان، افزود: هیچ گونه خدمات رسانی به آسیب دیدگان نشده و تنها جمعیت هلال احمر استان تعدادی چادر و مقداری اقلام دیگر را که در انبارهای خود داشته اند را بین آسیب دیدگان توزیع کرده اند. وی ادامه داد: مسئولان کشوری که به مثل وزیر راه و معاون رئیس جمهور و دیگر مسئولانی که برای شرکت در همایش توسعه سواحل مکران به چابهار آمده بودند، باید به بررسی مشکلات آسیب دیدگان می پرداختند. این مسئول اظهار کرد: در چابهار فرمانداری با سرپرستی اداره می شود، در کنارک فرمانداری فاقد معاون بوده و زرآباد نیز از نبود بخشدار ماه ها است که رنج می برد و با این حال بیشترین خسارت مربوط به این مناطق است و خسارت های قابل توجهی نیز به زیرساخت ها وارد آمده است و نیازمند رسیدگی از سوی مسئولان است. وی با اشاره به حضور وزیر راه و شهرسازی در استان به دلیل شرکت در این همایش، خاطر نشان کرد: بسیاری از شهرها و روستاها به دلیل بارندگی راه مواصلاتیشان بسته و پرواز ها در چند روز اخیر کنسل و یا با تاخیر انجام شده است که تاخیر در پرواز ها از مشکلات همیشگی مردم این خطه از کشور می باشد، بد نبود اگر وزیر راه از نزدیک با مردم سیل زده سیستان و بلوچستان دیدار و دلجویی می کرد. وی با بیان اینکه نمایندگان استان در مجلس در بسیاری از موارد کم کاری کرده اند، با انتقاد از قطعی خطوط تلفن های ثابت و همراه در جنوب استان طی صبح روز گذشته، خاطر نشان کرد: در بخش مرکزی نیکشهر عملا روستاها فاقد تلفن ثابت هستند و شبکه تلفن های همراه نیز اصلا آنتن ندارد، طی چند روز اخیر نیز آن نقاطی که در جنوب استان آنتن دهی خطوط تلفن های همراه و تلفن های ثابت داشته اند نیز با مشکل برخورد کرده اند و باید این موارد بررسی و رسیدگی شود. بلوچزهی خاطر نشان کرد: مردم استان سیستان و بلوچستان همیشه چه در دوران تر سالی و چه خشکسالی با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم کرده و می کنند. وی بیان کرد: در زمان خشکسالی که به دلایل کمبود اعتبار و امکانات پروژه های راه و شهرسازی تعطیل بود و عملا ما حتی حرکتی جزئی از آنها ندیدیم. این مقام مسئول در ادامه تصریح کرد: بارندگی های اخیر باعث خوشحالی مردم و خصوصا قشر کشاورز شد اما باید روستاهایی که دچار آسیب شد اند مورد رسیدگی قرار گیرند. وی خطاب به مسئولان تاکید کرد: باید از شعار دادن بپرهیزیم و اگر مردم را ذینفع خود میدانیم باید برای آنان تا جایی که امکان دارد خدمات ارائه کنیم. رئیس شورای اسلامی استان گفت: برخی از مسئولان به مثل فرماندار زاهدان به لجبازی و دهن کجی با شورای اسلامی ادامه دادن است و حتی در جلسات شورا شرکت نمی کنند، واقعا اگر مردم ملاک عملند باید به مردم خدمت کرد. وی خاطر نشان کرد: برخی دوست ندارند ما در شورای اسلامی این گونه حرف ها را بزنیم، ولی ما این حرف ها را با سند می زنیم و چون وظیفه ما براساس قسمی که در ابتدای ورود به شورا خورده ایم بیان حقیقت است، حرف ها و انتقادات را تا کنون مطرح کرده ایم و خواهیم گفت اما این صحبت های ما مغرضانه نیست، ما در کنار دولت و همراه آن هستیم و به نمایندگی از مردم رفع مشکلات آنان را پیگیری می کنیم. وی با بیان اینکه از وضعیت فعلی روسایی استان راضی نیستیم، گفت: فلسفه وجودی نظام به خاطر وجود مردم است اگر مردم نباشد، نظام و دولتی در کار نخواهد بود، باید برای مردم ارزش گذاری کرد و به آنان حرمت گذاشت و برای آنان خدمتگذاری کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا