فرماندار: 64 درصد روستاهای شهرستان سرباز فاقد شبکه آبرسانی هستند

چابهار- ایرنا – فرماندار سرباز در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: 64 درصد از مجموع 630 روستای دارای سکنه این شهرستان فاقد شبکه آبرسانی و نیازمند اعتبارات ویژه برای بهره مندی از آب سالم و بهداشتی هستند.

به گزارش ایرنا، حمیدالدین یوسفی روز یکشنبه در دیدار وزیر نیرو با مردم شهرستان سرباز اظهار داشت: مردم این شهرستان با مشکلات زیادی در حوزه آب و برق دست و پنجه نرم می کنند که نیازمند توجه ویژه مسئولان استانی و کشوری است. وی گفت: سطح آب 32 حلقه چاه پایین آمده و نیاز به کف شکنی دارد تا مردم روستایی بتوانند از نعمت آب بهره مند شوند.

وی افزود: 18 روستای سرباز با جمعیتی بالغ بر 6 هزار نفر به صورت سیار آبرسانی می شوند. وی ادامه داد: همچنین 68 روستای دیگر سرباز با جمعیتی بالغ بر 45 هزار نفر نیازمند آبرسانی سیار هستند.

وی به خشک شدن 9 حلقه چاه آب روستایی سرباز اشاره کرد و افزود: نیاز جدی و فوری به حفر 9 حلقه چاه جدید در این شهرستان است. فرماندار سرباز گفت: تعرفه برق مصرفی این شهرستان تنها سه ماه از سال گرمسیری نوع یک محاسبه می شود که نیاز است به 9 ماه در سال افزایش یابد.

یوسفی توسعه شبکه برق برای 948 خانوار به طول 50 کیلومتر را خواستار شد و افزود: تعداد دستگاههای تانکر آبرسان این شهرستان از 2 دستگاه به پنج دستگاه باید افزایش یابد. وی بیان کرد: 30 روستای شهرستان سرباز نیازمند برق رسانی هستند و ساخت پست فوق توزیع برق از نیازهای فوری این منطقه است.

وی ساخت سد بر روی رودخانه های فصلی شهرستان کنارک را خواستار شد. به گزارش ایرنا وزیر نیرو در سفر به شهرستان سرباز از سد پیشین و پست برق جکیگور نیز بازدید کرد و در جلسه شورای اداری و معتمدان نیکشهر مشکلات آب و برق جنوب سیستان وبلوچستان را مورد بررسی قرار داد.

وزیر نیرو به دستور مستقیم رئیس جمهوری به همراه استاندار سیستان و بلوچستان، شماری از مدیران کل استانی حوزه برق و آب صبح امروز یکشنبه وارد چابهار شد.

چیت چیان در بدو ورود در فرودگاه کنارک مورد استقبال فرمانداران چابهار و کنارک، شماری از مسئولان استانی و قشرهای مختلف مردم کنارک و چابهار قرار گرفت.

شهرستان سرباز با مرکزیت راسک با 190 هزار نفر جمعیت، 11 هزار و 500 کیلومترمربع وسعت، 4 بخش 3شهر 11 دهستان و 750 آبادی دارد و در 500 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز سیستان وبلوچستان ولقع شده است.

Publisher: hd

Source: http://www.irna.ir/sb/fa/News/82554516

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا