محرومیت جدی در فضای آموزشی سیستان و بلوچستان

رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز سیستان و بلوچستان گفت: در حال حاضر سیستان بلوچستان در رتبه آخر سرانه فضای آموزشی کشور قرار دارد که این نشانه محرومیت جدی آموزشی استان است.
اسدالله سیرجانی ‌شب گذشته در «همایش یاوران مدارس از هامون تا مکران» که در بنیاد فرهنگی مصلی‌نژاد مشهد برگزار شد، اظهار داشت: باید با تلاش و فعالیت‌های انسان دوستانه سبب شادی و ایجاد امید در دل کودکان مناطق محروم از جمله سیستان و بلوچستان شویم.
رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز سیستان و بلوچستان ادامه داد: در این راستا ضروری است با پیروی از شعار برقراری عدالت آموزشی سبب برطرف‌سازی کمبود‌ها و نیاز‌های استان سیستان و بلوچستان تا حد قابل قبولی شویم.
وی در ارتباط با فضای موجود تحصیلی استان سیستان و بلوچستان عنوان کرد: در حال حاضر در سیستان و بلوچستان به ازای هر دانش‌آموز 3.1 متر مربع فضای آموزشی وجود دارد و در جایگاه آخر کشور قرار داریم.
سیرجانی ادامه داد: برای رسیدن به میانگین کشوری 4.7 متر مربع فضای آموزشی برای هر دانش‌آموز نیازمند احداث 800 هزار متر‌مربع فضای آموزشی در استان هستیم که در این راستا می‌توان 120 هزار دانش‌آموز جامانده از تحصیل را به مدارس باز گرداند.
رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز سیستان و بلوچستان بیان کرد: در 18 هزار و 40 کلاس کاربردی در استان تنها 7 هزار کلاس مستحکم وجود دارد بدین ترتیب 60 درصد کلاس‌ها و 180 هزار دانش‌آموز در معرض خطر تخریب کلاس‌ها و حوادث طبیعی قرار دارند.
وی اظهار داشت: امسال احداث 16 مدرسه را آغاز کرده‌ایم که تا کنون موفق به تکمیل و تحویل 194 کلاس به فضای آموزشی استان شده‌ایم.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا