محرومیت یک زندانی در زندان زاهدان از دریافت خدمات پزشکی لازم

خبرگزاری هرانا – عبدالرحمن سنگانی زندانی اهل سنت محبوس در زندان رجایی شهر کرج با وجود عفونت شدید چشم و بی حسی نیمی از بدن در شرایط جسمانی وخیمی به سر می‌برد و از دریافت خدمات درمانی محروم است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، عبدالرحمن سنگانی زندانی اهل سنت محبوس در زندان رجایی شهر کرج که هفته پیش از اعزام وی به بیمارستان ممانعت به عمل آمد، چشم‌هایش شدت عفونت کرده، در معرض کور شدن است و در وضعیت وخیمی به سر می‌برد.

یک منبع مطلع از وضعیت این زندانی به هرانا گفته است: “آقای سنگانی با وجود عفونت شدید چشم و بی حسی نیمی از بدن در شرایط جسمانی وخیمی به سر می‌برد، در معرض کور شدن است و از دریافت خدمات درمانی محروم است. با این حال هیچ کدام از مسئولین زندان و در راس آن‌ها مدیر زندان غلامرضا ضیایی هیچ اقدامی جهت درمان آقای سنگانی انجام نداده‌اند.

هرانا پیشتر از ممانعت اعزام این زندانی توسط مدیریت زندان به بیمارستان گزارش داده بود.

این منبع نزدیک به آقای سنگانی پیش‌تر نیز به گزارشگر هرانا گفته بود: “عبدالرحمان نیاز فوری به رسیدگی پزشکی دارد ولی توسط شعبه اعزام و مدیریت زندان از اعزام او به مراکز درمانی جلوگیری می‌شود.

عبدالرحمن سنگانی ﺑﺮ ﺍﺛﺮ ﺗﺼﺎﺩفی ﮐﻪ ﻗﺒﻞ ﺍﺯ ﺩﺳﺘﮕﯿﺮﯼ ﺑﺮﺍﯾﺶ ﺭﺥ ﺩﺍﺩﻩ ﺍﺯ ﻧﺎﺣﯿﻪ ﭼﭗ ﺑﺪﻥ ﺩﭼﺎﺭ ﺑﯽ ﺣﺴﯽ ﺷﺪﻩ؛ ﺑﻪ ﻃﻮﺭی که ﮐﻨﺘﺮﻝ ﺳﻤﺖ ﭼﭗ ﺑﺪﻥ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺩﺳﺖ ﺩﺍﺩﻩ ﺍﺳﺖ ﻭ ﻫﺮ ﺑﺎﺭ ﺗﻌﺎﺩﻝ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺩﺳﺖ می‌دهد. ﭼﻨﺪ ﺭﻭﺯ ﭘﯿﺶ روی ﺯﻣﯿﻦ افتاد و صورتش ﺑﻪ ﺷﺪﺕ ﺯﺧﻤﯽ ﺷﺪﻩ ﻭ ﺯﯾﺮ ﭼﺸمش ﭼﻬﺎﺭ ﺑﺨﯿﻪ ﺧﻮﺭﺩﻩ ﺍﺳﺖ”.

آقای سنگانی در تاریخ ۳۰ دی ماه ۸۸ در پی احضار به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب بازداشت و به اتهام محاربه از طریق هواداری از گروه‌های سلفی به اعدام محکوم شد.

وی پیش‌تر در اردیبهشت ماه سال ۸۳ نیز سابقه بازداشت داشته است که طی آن با وثیقه ۵۰ میلیون تومانی از زندان آزاد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا