مریم رجوی: جمهوری اسلامی “اپی‌سانتر” تروریسم است

مریم رجوی، رئیس شورای ملی مقاومت ایران، از سازمان‌های مخالف جمهوری اسلامی، درباره چالش تروریسم و افراط گرایی گفت نباید بنیادگرایی شیعه را علیه بنیادگرایی سنی، با این دلیل که بنیادگرایی سنی خطرناک‌تر است، به‌کار گرفت. وی همچنین گفت که حکومت ایران «اپی سانتر» (کانون) بنیادگرایی و تروریسم است.

مریم رجوی، دیروز در نشست « بحران تروریسم و افراطی گری، ریشه ها، راه كارها، نقش دیكتاتوری مذهبی ایران» در حاشیه برگزاری اجلاس شورای اروپا در استراسبورگ سخنرانی کرد.

وی «خلع‌ید از رژیم ایران در عراق و سوریه» را «اولین و مهمترین قدم برای پیروزی علیه بنیادگرایی» خواند و تأکید کرد: «راه حل نهایی برای مقابله با بنیادگرایی سرنگونی رژیم ایران به مثابه «اپی سانتر» بنیادگرایی و تروریسم است.»

مریم رجوی همچنین بر ضرورت کمک به مردم سوریه برای سرنگونی بشار اسد تأکید کرد.

به گفته این مخالف جمهوری اسلامی، «سستی نشان‌دادن غرب در برابر برنامه رژیم ایران برای تولید بمب اتمی» و «شریک کردن این رژیم در ائتلاف بین‌المللی علیه داعش و دخالت دادن آن در عراق و سوریه» از جمله عواملی است که استراتژی مقابله با بنیادگرایی را به شکست خواهد کشاند.

رجوی گفت: «این تئوری که بنیادگرایی سنی خطرناکتر از بنیادگرایی شیعه است از این‌رو باید بنیادگرایی شیعه را علیه اهل سنت به‌کار گرفت، یک تئوری خطرناک برای چشم بستن بر سیطره ویرانگر آخوندها بر منطقه است. این بخشی از تئوری همان سیاستی است که برخی سیاستمداران آمریکایی و غربی جهان را با آن به فاجعه کنونی کشانده‌اند.»

وی همچنین در این نشست، با محکوم کردن جنایتهایی چون قتل‌عام روزنامه‌نگاران و آتش گشودن به سوی انسانهای بی‌دفاع در فرانسه، گفت: «کشتار صدها هزار تن در سوریه و عراق به این کشورها ختم نمی‌شود، آتش این جنگ به کل منطقه گسترش خواهد یافت و تا قلب اروپا هم امتداد پیدا خواهد کرد».

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا