چنین دروغ بزرگی که حتی مرغ پخته را به خنده می آورد!) علیرضا نخعی مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان می گوید، به برکت انقلاب امروز حتی یک بیسواد هم در استان سیستان و بلوچستان نداریم،

در این مراسم علیرضا نخعی مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان با بیان اینکه پیش از انقلاب کمتر از 30 درصد مردم کشور با سواد بودند، گفت: امروز به برکت انقلاب اسلامی، کشور ایران پیشروترین کشور دنیا در زمینه آموزش و پرورش است و پوشش تحصیلی کشور بیش از 97 درصد می باشد که این میزان در سیستان و بلوچستان 90 درصد است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی عصر هامون، صبح امروز همزمان با سالروز ورود امام خمینی(ره) به میهن اسلامی زنگ انقلاب با حضور استاندار سیستان و بلوچستان، مسئولان استانی و شهرستانی و خانواده های معزز شهدا در دبیرستان پسرانه تیز هوشان زاهدان توسط همسر شهید تیمور مرادقلی اولین شهید انقلاب و معلم مبارز استان نواخته شد.

حتی یک بی سواد هم در سیستان و بلوچستان نیست
در این مراسم علیرضا نخعی مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان با بیان اینکه پیش از انقلاب کمتر از 30 درصد مردم کشور با سواد بودند، گفت: امروز به برکت انقلاب اسلامی، کشور ایران پیشروترین کشور دنیا در زمینه آموزش و پرورش است و پوشش تحصیلی کشور بیش از 97 درصد می باشد که این میزان در سیستان و بلوچستان 90 درصد است.
وی آمار بیسوادان کشور را 3 درصد خواند و افزود: به برکت انقلاب اسلامی همه امکانات برای دانش آموزان فراهم شده مخصوصا که استاندار سیستان و بلوچستان اولویت استان را تحصیل، سواد و توسعه انسانی قرار داده است.
نخعی با بیان اینکه به برکت انقلاب امروز حتی یک بیسواد هم در استان سیستان وبلوچستان نداریم، تصریح کرد: پیش بینی شده است که به هر دلیل شخصی موفق به تحصیل نشده است با تخصیص منابع دولتی با سواد شود.

دولت تدبیر مبلغ 735 هزار تومان برای رفع بی سوادی هزینه کرده است
مدیر کل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه دولت تدبیر و امید مبلغ 735 هزار تومان برای رفع بیسوادی هزینه کرده است، ادامه داد: هر فرد بی سواد زیر 50 سالی که سواد یاد بگیرد مبلغ 135 تومان به وی و 600 هزار تومان نیز به شخصی که وی را آموزش دهد تعلق می گیرد.
نخعی در ادامه بیان کرد: هیچ مانعی از ناحیه دولت و آموزش و پرورش برای تحصیل دانش آموزان نیست چرا که این سازمان حتی برای 5 نفر دانش آموز هم کلاس دایر کرده است و ما اکنون 300 مدرسه زیر حد نصاب در استان داریم.

اساس پاسداشت انقلاب راه و اندیشه امام راحل است
در ادامه این مراسم علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: اگر نگاه را به قشنگی دوازدهم انقلاب بازسازی کنیم و اگر انقلاب را دوست داشته و امام راحل را حق بدانیم باید نسخه آن را در باز سازی نگاه ها بر اساس رویکرد انقلاب و اعتقادی عنوان کنیم، از اینرو با این دید نگاه ها را اعتقادی و انقلابی کرده و کدورت ها را رفع کنیم.
از جمله ارکان اثرگذار در عرصه جهانی ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی است که محصول نگاه امام خمینی(ره) است.

علی اوسط هاشمی از شهید تیمور مرادقلی بعنوان اولین شهید انقلابی در سیستان و بلوچستان یاد کرد و گفت: این شهید والا مقام اولین معلم شهیدی بود که چراغش درهر کلاسی روشن است از اینرو با احساس نور این شهید در کلاس تعلیم و تربیت می توان مسیرهای تاریک آینده را در این حیطه از بین برد.

وی با اشاره به اینکه معلمان در دوران انقلاب با جمع دانش آموزان توانستند مدرسه را تبدیل به کانون انقلاب کنند، افزود: اصلی ترین جریان شهرستانی را معلمان پیشتاز بودند که دانش آموزان نیز در این بین آنها را همراهی کردند.

این مسئول با اشاره به اینکه انقلاب در کانون هایی چون مساجد، مدارس و دانشگاه ها رقم خورد، تصریح کرد: اساس پاسداشت انقلاب راه و اندیشه امام راحل در کانون دانش پروری است لذا کانون دانش به محوریت معلم ، استاد، روحانیت، حوزه و مرجعیت می باشد از اینرو باید دانش را پاسداشت.

وی با بیان اینکه راهپیمایی ها از مدارس راهنمایی و دبیرستان کلید خورد، ادامه داد: امروز تریبون برای آزادی، حق و حقیقت، عدالت و بودن و سرنوشت است.

نگاه را اعتقادی و کدورت ها رارفع کنیم
هاشمی با اشاره به اینکه در حیطه تربیت و آموزش حق هیچ انسانی ضایع نمی گردد، گفت: امروز وظیفه جمهوری اسلامی و دولت این است که در دورترین نقطه کشور هم هیچ فرقو تبعیضی بین افراددر این حوزه وجود نداشته باشد زیرا این خواسته امام راحل بود که نباید بین مردم تبعیض قائل شد.

وی از جمله دستاوردهای انقلاب اسلامی را رفع تبعیض و ایجاد فرصت برابر، باهم بودن و با هم آموختن، با هم زندگی کردن و با هم اندیشیدن عنوان کرد و افزود: باید قدر داشته ها را دانست زیرا آینده اذعان ما خواهد بود.

استاندار زاهدان سر بلندی ایران اسلامی را مرهون بلندای فکر امام راحل و ادامه دهنده راه ایشان آیت الله خامنه ای عنوان کرد و ادامه داد: هوشیاری، حضور وهمراهی مردم در این زمینه اثرگذار بوده است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: اگر نگاه به قانون دقیق، به دور از هرگونه خواست نفسانی، در چارچوب روحیات انقلابی که ضامن حضور مردم است، باشد یا تداوم بخش، با اشتیاق و میل به نقش آفرینی و به مقاومت در مقابل دشمنان و بودن در کنار هم باشد هیچ کس به خود اجازه نمی دهد برای خود حاشیه امنی ایجاد کند که عدالت را ضایع کند.

هاشمی با بیان اینکه قانون نظم دهنده و کنترل کننده هر رفتار گریز از نظر نظم و قائده است، بیان داشت: باید قدرت توزیع گردد تا بتوانیم مقاوم، استوار، محکم و با اصابت در ادامه راه ایستادگی کنیم زیرا این ایستادگی امروز را رقم زد تا جهایان در مقابل ما بایستند.

وی در ادامه حاکمیت مطلق بر جهان و انسان را اذعان خداوند بیان کرد وافزود: هیچ کس نمی تواند این حق الهی را از انسان سلب کند یا در خدمت منافع فرد یا گروه خاصی قرار دهد زیرا قانون مصادره به نفع نیست و جای تفسیر به نفع ندارد بلکه عمومیت داشته و برای همگان است.

استاندار سیستان وبلوچستان خاطر نشان کرد: اگر نگاه را به قشنگی دوازدهم انقلاب بازسازی کنیم و اگر انقلاب را دوست داشته و امام راحل را حق بدانیم باید نسخه آن را در باز سازی نگاه ها بر اساس رویکرد انقلاب و اعتقادی عنوان کنیم، از اینرو با این دید نگاه ها را اعتقادی و انقلابی کرده و کدورت ها را رفع کنیم زیرا امروز؛ روز پاک انقلاب است.
در پایان این مراسم از گلدان انقلاب که توسط هنرمند سیستانی رمضان نورا به نقوش چهره شهدای استان مزین شده بود رونمایی شد.
انتهای پیام/9031

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا