انتخابات جانشین رئیسی نمایش مزورانه‌ای بیش نیست/ حزب مردم بلوچستان

انتخابات فرمایشی جانشین رییسی در حالی برگزار می‌شود که نتیجه‌اش از قبل تعیین شده  و تعدادی از خادمان دربار ولایت برای اجرای نمایش سیرک انتخاباتی تأیید صلاحیت شده‌اند.

انتخابات درایران نمایش مضحکی است که اکثریت مردم دیگر به آن وقعی نمی‌نهند؛ دلیل آن هم رد صلاحیت افراد توانمند، تکرارو تقلب آشکار رهبری و دستگاه تحت امرش، بی اختیار بودن رییس جمهور و مهمتر از همه سرکوب مردم معترض و عدم توجه حکومت به مطالبات حداقلی شهروندان و نیز عدم تأمین نیازهای اولیه‌ی یک شهروند به عنوان یک انسان است.

اکثریتی که قوت روزانه‌شان هم غارت شده و صرف مافیای اقتصادی وابستگان حکومت، شیعه گستری در منطقه و جهان، تولید بمب اتم و به خاک و خون کشیدن مردم معترض ایران و نیز مردم منطقه می‌شود، این مردم دیگر نه امیدی به این شبه انتخابات در جهت ایجاد تغییرات دارند و نه می‌خواهند بازیچه‌ی کسب مشروعیت سلطان عمامه به سر ایران علی خامنه‌ای باشند. مردم ایران نجات خود و کشور را در گرو فروپاشی این رژیم خونخوار و فاسد می‌دانند.

در بلوچستان مردم حق‌طلب بلوچ که تجربه‌ی جمعه‌های خونین زاهدان و خاش و کشتار دسته جمعی سوختبران در سراوان و کشتار و اعدام‌های روزانه و نیز تجربه‌ی خیزش “زن، زندگی، آزادی” را دارند، این انتخابات فرمایشی را که برای تحکیم قدرت رهبر که جنایت می آفریند و فقر را در کشور نهادینه کرده است بایکوت می‌نمایند. این نمایش بی رونق انتخاباتی می‌تواند آخرین سیرک انتخاباتی رژیم قبل از فروپاشی باشد تا مردم دیگر مجبور نباشند بار دیگر آنرا تجربه کنند.

سیاست کلان رژیم در ارتباط با بلوچستان که هم اکنون در دستور کار مجلس برای اجرا قرارگرفته است تقسیم سرزمین تاریخی بلوچستان به چهار استان، شهرک سازی و اسکان بیش از دو برابر جمعیت بومی‌ در مناطق ساحلی با هدف برهم زدن بافت جمعیتی و به اقلیت در آوردن و به حاشيه راندن مردم بلوچ در بلوچستان و نھايتاً محو نام منطقه‌‌ای جغرافیایی به نام بلوچستان است. بلوچستان مادر وطن هر بلوچ است و نباید اجازه داده شود که تصاحبش کنند و بلوچ‌ها را به حاشیه برانند.

شرکت در انتخابات و رأی دادن بلوچ‌ها حتی به شکل سفید و باطله به معنی تأیید کشتارها در بلوچستان و پذیرفتن تبعیضات و محرومیت‌های چندین لایه است که بر ملت بلوچ اعمال می‌شود. رأی دادن بلوچ به هر دلیل پشت نمودن به منافع ملی بلوچ و آزادی‌های خود و مردم بلوچستان است.

شرکت در انتخابات نظامِ رو به زوالی که آخرین روزهای حاکمیت خود را می‌گذراند به معنی به درازا کشاندن عمر آن و قبول این مسئله است که انسان درجه سوم وچهارم باقی بمانیم، سرزمینمان را تقسیم و تصاحب کنند و بیش از پیش منابع و ثروتش را به یغما ببرند. شرکت در انتخابات به معنی مهر تأیید بر بیکاری، فقر، کشتارها و اعدام‌های روزانه و مرگ و میر مردم به دلیل فقر و نبود امکانات بهداشتی، آب سالم و …است.

بلوچستان ازهمه‌ی فرزندان خود می‌خواهد که در همراهی با بیش از دوسوم جمعیت ایران و نرفتن به پای صندوق‌های رأی بر عدم مشروعیت نظام آپارتاید حاکم بر ایران بیفزایند و  فروپاشی نظام را در دستور کار قرار دهند.

حزب مردم بلوچستان

ژوئن 2024

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا