حمله به خوابگاه دخترانه در سراوان/ دانشجویان در مقابل فرمانداری تجمع کردند+ تصاویر

مرد مسلح که ظاهراً از بالکن وارد خوابگاه شده، به علت عجله برای فرار و ارتفاع، امکان فرار از بالکن را پیدا نکرده و تلاش می‌کند تا از درب‌های ورودی اقدام به فرار کند؛ ولی با درب‌های قفل مواجه می‌شود
مرد مسلح که ظاهراً از بالکن وارد خوابگاه شده، به علت عجله برای فرار و ارتفاع، امکان فرار از بالکن را پیدا نکرده و تلاش می‌کند تا از درب‌های ورودی اقدام به فرار کند؛ ولی با درب‌های قفل مواجه می‌شود
حمله به خوابگاه دخترانه در سراوان/ دانشجویان در مقابل فرمانداری تجمع کردند+ تصاویر
به گزارش زاهدان‌نیوز به نقل از خبرگزاری دانشجو سیستان و بلوچستان، دانشجویان دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی سراوان در پی ورود فردی مسلح به خوابگاه دختران این دانشگاه اقدام به تجمع نمودند.

طبق گفته دانشجویان، جریان از این قرار است که حدود ساعت دو صبح بامداد روز جمعه، 7 اسفندماه مردی مسلح به سلاح گرم و سرد به خوابگاه دخترانه «شریعتی» مجتمع آموزش عالی سراوان وارد شده و احتمالاً با هدف دزدی، به خوابگاه می‌رود. در پی این اقدام تعدادی از دانشجویان متوجه حضور این فرد می‌شوند و تلاش می‌کنند با فریاد درخواست کمک کنند.

مرد مسلح که ظاهراً از بالکن وارد خوابگاه شده، به علت عجله برای فرار و ارتفاع، امکان فرار از بالکن را پیدا نکرده و تلاش می‌کند تا از درب‌های ورودی اقدام به فرار کند؛ ولی با درب‌های قفل مواجه می‌شود. در ادامه این فرد که ظاهراً از نقشه خوابگاه نیز مطلع بوده، بلافاصله به اتاق سرپرست زن خوابگاه رفته و با قرار چاقو زیر گلوی وی، درخواست می‌کند که قفل درب خوابگاه باز شود.

سرپرست خوابگاه در پی درخواست فرصت برای پیدا کردن کلید، به سرعت از اتاق خارج شده و درب سرپرستی را به روی مرد مسلح قفل می‌کند و بلافاصله به صورت تلفنی از پلیس و مسئولان دانشگاه درخواست کمک می‌کند.

برخی از دانشجویان پسر این دانشگاه که همسر آنها در خوابگاه مستقر بوده و همچنن همسر سرپرست خوابگاه پس از اطلاع از ماجرا بلافاصله خود را به محل می‌رسانند و در نهایت مجرم که تا زمان رسیدن کمک نیمی از درب را خورد کرده بود، توسط مأموران نیروی انتظامی دستگیر می‌شود. البته بنا به گفته دانشجویان از زمان وقوع حادثه و اطلاع به پلیس تا رسیدن مأموران انتظامی حدود 30 دقیقه فاصله وجود داشته است.

ماجرا به اینجا ختم نشده و روز بعد، یعنی حدود ساعت 30 دقیقه بامداد شنبه، هشتم اسفندماه عده‌ای که به نظر می‌رسد از وابستگان مرد دستگیر شده بوده‌اند، با سنگ‌پرانی به سمت خوابگاه دختران موجب وحشت دانشجویان مستقر در خوابگاه می‌شوند. در پی این حادثه تعدادی از دانشجویان پسر دانشگاه جهت کمک به سمت خوابگاه دختران رفته که موجب فرار مهاجمین می‌شوند. مأموران انتظامی و مسئولین دانشگاه حدود 30 تا 40 دقیقه پس اطلاع از وقوع حادثه با حضور در محل و دادن وعده برقراری امنیت به دانشجویان، آنها را به خوابگاه فرستاده و ماجرا خاتمه پیدا می‌کند.

پس از این ماجرا حدود ساعت هشت صبح روز شنبه، هشتم اسفندماه حدود 400 نفر از دانشجویان دختر و پسر این دانشگاه(جمعیت کل دانشجویان دانشگاه حدود 1200 نفر است) با در دست داشتن پلاکاردهایی در سطح دانشگاه تجمع کرده و خواستار برقراری امنیت در خوابگاه دختران شدند. در ادامه این دانشجویان حدود ساعت 9:30 به صورت دسته‌جمعی از درب دانشگاه به سمت فرمانداری شهرستان سراوان حرکت کرده و حدود دو ساعت مقابل درب فرمانداری تجمع کردند. دانشجویان خواستار دیدار با فرماندار می‌شوند که در ادامه با اصرار دانشجویان چند نفر از این دانشجویان معترض به نمایندگی از سایرین با فرماندار دیدار کردند.

براساس گفته دانشجویان، فرماندار سراوان در این جلسه به دانشجویان وعده داده که با انجام اقداماتی از جمله افزایش تردد گشت خودروی انتظامی در اطراف خوابگاه، افزایش ارتفاع نرده‌های حفاظ دیوارهای خوابگاه و متصل کردن برق به آن و همچنین نصب آژیری در خوابگاه که به صورت مستقیم به فرماندهی انتظامی شهرستان متصل باشد؛ امنیت این خوابگاه را تأمین کند.

همسر یکی از دانشجویان دختر مستقر در خوابگاه این دانشگاه در پی این ماجرا در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری دانشجو در زاهدان گفت: این چندمین بار است که افرادی با ورود به محوطه خوابگاه اقدام به دزدی و ایجاد رعب و وحشت میان دانشجویان دختر کرده‌اند. پیش از این نیز چند مورد اقدام به سرقت توسط یک مرد، یک زن و دختر بچه‌ای در خوابگاه صورت گرفته است.

وی در خصوص مطالبه دانشجویان این دانشگاه از مسئولان اظهار داشت: خوابگاه دختران مجتمع آموزش عالی سراوان حدود 10 دقیقه با دانشگاه فاصله دارد. مسئولان دانشگاه یا باید محل خوابگاه را به داخل دانشگاه انتقال دهند و یا با قرار دادن نگهبان مسلح، نسبت به تأمین امنیت خوابگاه اقدام کنند.

یکی از دانشجویان دختر مستقر در خوابگاه این دانشگاه نیز در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجو در زاهدان، بیان کرد: پیش از این نیز افراد ناشناس شامل مرد و زن حدود 10 بار در سطح خوابگاه توسط دانشجویان رویت شده‌اند که با حضور دانشجویان اقدام به فرار نموده‌اند. پس از هر بار حضور این افراد، دانشجویان اعتراض خود را به مسئولان دانشگاه ابراز داشته‌اند و هر بار مسئولان با وعده تأمین امنیت دانشجویان را آرام کرده‌اند.

وی در پایان بیان کرد: بسیاری از دختران خوابگاه با وجود ترسی که نسبت به نبود امنیت در خوابگاه وجود دارد، حاضرند حتی در کانکس اما در سطح دانشگاه زندگی کنند.

حال باید منتظر ماند تا مشخص شود آیا امنیت در خوابگاه دانشجویان دختر مجتمع آموزش عالی سراوان برقرار می‌شود؛ یا باز هم مانند گذشته دانشجویان تنها با وعده تأمین امیت دلخوش شده‌اند؟!

تصاویر زیر مربوط به تجمع دانشجویان دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی سراوان در سطح این دانشگاه و مقابل فرمانداری سراوان است

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا