دادستان راسک در مورد پرونده مولوی نقشبندی خانواده مولوی جنگی زهی را احضار کرد

به گزارش کمپین فعالین بلوچ روز دوشنبه 24 فروردین میرجلیلی دادستان شهرستان راسک خانواده مولوی مصطفی جنگی زهی را احضار کردند.

یک منبع مطلع در مورد علت این احضار گفت: “میرجلیلی در این جلسه از خانواده مولوی جنگی زهی و سلیمان کوهساری پرسیده که آیا شما بخاطر قتل پدرتان از مولوی نقشبندی و همراهانش دیه نمی خواهید؟ خانواده مولوی جنگی زهی هم گفته اند: ما اصلا شاکی نیستیم که دیه بخواهیم.”

این منبع افزود: “دادستان راسک چیز بخصوص دیگری نگفته صرفا اظهارات خانواده مولوی جنگی زهی و کوهساری را در یک دفتری ثبت کرده است.”

این سوال در حالی از سوی دادستان راسک مطرح می شود که پیشتر خانواده مولوی جنگی زهی و کوهساری در نامه های محضری به دادستان زاهدان و دیوان عالی کشور اعلام کرده اند که بازداشت شدگان را بی گناه می دانند و از آنها هیچ شکایتی ندارند و خواستار آزادی آنها شده بودند.

مولوی مصطفی جنگی زهی فرمانده پایگاه بسیج حاجی آباد راسک در تاریخ 30 دیماه 1390 توسط افراد مسلح ناشناس ترور شد. این روحانی نزدیک به حاکمیت پیش از آن نیز دو بار توسط گروه جند الله مورد حمله قرار گرفته بود.

لازم به ذکر است دیوان عالی کشور رای به لغو احکام صادر شده توسط دادگاه انقلاب زاهدان برای مولوی نقشبندی ، ملک محمد آبادیان و همراهانشان داده است و مستندات موجود در پرونده را ناکافی دانسته است اما با این وجود طی روزهای گذشته مسئولان دادگستری زاهدان خبر از “روند جدیدی” در پرونده این زندانیان عقیدتی سیاسی داده اند اما توضیحی در مورد این “روند جدید” نداده اند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا