درس آبادانی زیر سقف‌های لرزان/ کمبود پزشک متخصص معضل بیماران سربازی + تصویر

بیکاری جوانان، کمبود فضاهای آموزشی، فقدان پزشک متخصص، عمده مشکلاتی است که مردم در شهرستان سرباز با آن مواجه هستند.
به گزارش خبرنگار اجتماعی عصر هامون، وجود اتباع بیگانه، راه های صعب العبور، عدم اجرایی شدن تجارت چمدانی و همچنین رهاسازی فاضلاب در معابر از دیگر مشکلاتی است که مردم این شهرستان با آن مواجه هستند.
با وجود پیگیری های فراوان توسط مردم در خصوص حل مشکلات تاکنون توفیق چندانی در این باره عاید مردم نشده و همچنان مشکلات به قوت خود باقی است.
با رفع مشکلات و معضلاتی که مردم شهرستان سرباز با آن مواجه هستند نه تنها می توان از مهاجرت بیشتر جوانان آن به منظور دستیابی به شغل و منبع درآمد جلوگیری به عمل آورد بلکه شکوفایی و بالندگی را به این شهرستان ارزانی داشت.

اجرایی شدن تجارت چمدانی بسیاری از مشکلات را رفع می کند
امام جمعه شهرستان سرباز گفت: اگر طرح تجارت چمدانی در بازارچه مرزی پیشین و جکیگور ساماندهی و فعال شود بسیاری از مشکلات مردم منطقه رفع خواهد شد.
حجه الاسلام و المسلمین علی اصغر کمالی پور اظهار داشت: بر طبق طرح تجارت چمدانی، ساکنین منطقه در شعاع چند کیلومتری مرز می توانند در طی یک هفته یا یک روز به میزان یک میلیون و پانصد هزار تومان از کشور همسایه کالا، جهت فروش وارد کرده و یا کالاهایی را صادر نمایند که با این طرح بسیاری از مشکلات اقتصادی مردم شهرستان رفع می شود اما متاسفانه تاکنون این طرح عملی نشده است.
وی افزود: بیکاری در شهرستان سرباز بیداد کرده به طوری که جوانان به شهرستان ها و استان های دیگر جهت دستیابی به درامد مهاجرت می کنند.
وی ادامه داد: با وجود بیکاری جوانان شهرستان و مهاجرت آنان به مناطق دیگر برای دستیابی به درآمد متاسفانه شاهد حضور اتباع بیگانه در منطقه و انجام کارها توسط آنان می باشیم.

فضاهای آموزشی استاندارد در شهرستان سرباز کم است
امام جمعه شهرستان سرباز بیان داشت: متاسفانه فضاهای آموزشی استاندارد در شهرستان سرباز کم بوده به طوریکه هنوز تعدادی از مدارس کپری و خشت و گل در شهرستان وجود دارد و دانش آموزان در آن ها مشغول به تحصیل هستند.
کمالی پور گفت: راه ها و جاده های شهرستان سرباز صعب العبور و کوهستانی بوده که می توان با تسطیح و رفع معایب آن، رفت و آمد را برای مردم تسهیل کرد.
وی افزود: متاسفانه به دلیل نبود نمایندگی سازمان اوقاف و امور خیریه در شهرستان، به منظور گرفتن امتیاز برق و آب برای مساجد و مدارس دینی باید به شهرستان ایرانشهر مراجعه کرد که در این راستا سازمان اوقاف با ایجاد نمایندگی در آنجا می تواند کمک شایانی نماید.
وی ادامه داد: بسیاری از کوچه ها و معابر شهرستان خاکی و گلی بوده و فاضلاب در خیابان ها رها شده است که علاوه بر ایجاد مشکلات بهداشتی، چهره ای نازیبا را به شهرستان داده است.
وی خاطر نشان کرد: به دلیل عدم تصفیه مناسب آب، پس از بارندگی آب رودخانه گل آلود شده و تا چندین روز آب شرب شهرستان همراه با گل می باشد.
وی در پایان گفت: در طی سال های اخیر خدمات بهداشتی و درمانی در سرباز رشد چشمگیری داشته اما متاسفانه در شهرستان هنوز کمبود پزشک متخصص و همچنین فردی که تزریقات را انجام دهد مشاهده می شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا