در سایه بی تدبیری مسئولان “ارابه مرگ” در جاده های سيستان و بلوچستان بازهم قربانی گرفت/ كشته و مجروح شدن 11 نفر در حوادث ترافیکی 24 ساعت گذشته + تصاوير

وضعیت کنونی جاده هاي‌ زاهدان – خاش و خاش – سراوان و خاش – ايرانشهر به گونه‌ای است که روزانه شاهد تصادفات دلخراش و منجر به فوت هم استانی‌های خود هستیم و شاهدیم که دوستان و هم استانی‌هایمان روزانه به داغ عزیزانشان می‌نشینند و مسئولین فقط سکوت می کنند.
عليرضا سرگزي مسئول فوریت های پزشکی شهرستان خاش در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما با اشاره به روز پرحادثه و شلوغ براي اورژانس و هلال احمر شهرستان خاش،اظهار كرد: بر اثر برخورد یک دستگاه خودروی تويوتا با يك كاميون در محور خاش به زاهدان 3 نفر در سر صحنه جان خود را از دست داد و 3 نفر نيز مجروح شد. وي با بيان اينكه 2 نفر از كشته شدگان زن و يك نفر مرد است، تصريح كرد: همه اين قربانيان متعلق به خودروي تويوتا و از طايفه مرادزهي بوده اند. سرگزي تصريح كرد: در این حادثه بلافاصله نیروهای امداد و نجات هلال احمر و اورژانس جاده‌ای خاش به محل حادثه اعزام و مصدوم را به بیمارستان خاتم الانبيا زاهدان منتقل کردند. * برخورد تريلر با پژو پارس در محور خاش به ايرانشهر وي همچنين از برخورد یک دستگاه تریلر با پژو پارس در محور خاش به ایرانشهر( منطقه بلوچكان) خبر داد و گفت: در اين حادثه نيز دو نفر كشته شدند. دو کشته و دو زخمی در سانحه تصادف دو موتور سيكلت مسئول فوریت های پزشکی شهرستان خاش نيز از حادثه تصادف ديگري در محور سراوان به خاش خبر داد و اذعان كرد: برخورد دو موتور سيكلت در يكي از محورهاي فرعي سراوان به خاش متاسفانه دو كشته و دو مجروح برجاي گذاشت. وي بيان كرد: بنا به اعلام نظر پليس؛ علت اين حادثه بي احتياطي و انحراف به چپ يكي از موتورسيكلت ها اعلام شده است. * واژگوني يك دستگاه پژو پارس سرگزي همچنين واژگوني يك دستگاه پژو پارس در محور خاش به سراوان خبر داد و اظهار كرد: در اين حادثه يك نفر مجروح شد. به گزارش خبرنگار تفتان ما؛ هرچند گاه یک بار شاهد کشته، زخمی شدن و ناقص العضو شدن تعدادی از هموطنان عزیزمان در جاده مواصلاتی جاده هاي‌ زاهدان – خاش و خاش – سراوان و خاش – ايرانشهر هستیم و مسئولین استان هیچگونه راه حلی برای جلوگیری از این تصادفات وحشتناک ارائه نکرده اند و تنها آمارهاست که روزانه ردیف می کنیم و نصیب مسافران و رانندگان و خانوادهای آنان چیزی نیست جز تصادفات وحشتناکی که پایانی ندارد و باز هم ما می مانیم و جاده هاییکه قربانیان را به کام خود می گیرند و خبر های حوادث روزانه ها و خبرگزاری ها که می خوانیم و کاری جز تاسف برای خانواده قربانی نمی کنیم. وضعیت کنونی جاده هاي‌ زاهدان – خاش و خاش – سراوان و خاش – ايرانشهر به گونه‌ای است که روزانه شاهد تصادفات دلخراش و منجر به فوت هم استانی‌های خود هستیم و شاهدیم که دوستان و هم استانی‌هایمان روزانه به داغ عزیزانشان می‌نشینند و مسئولین فقط سکوت می کنند. جاده هاي‌ زاهدان – خاش و خاش – سراوان و خاش – ايرانشهر روزانه جان مردم را می‌گیرند و در این وادی نه مسئولی پاسخگوی مشکلات موجود است و نه کسی به فکر است که این وضعیت را اصلاح کند، ولی آنچه در این بین بسیار قابل توجه بوده عدم توجه به مشکلات موجود در حوزه راه است که روزانه خسارت‌های جبران ناپذیری را به جامعه پیرامون تحمیل می‌کند.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا