دلسردی و ناامیدی مردم سیستان و بلوچستان از وعده های دولت دوازدهم/ چرا حامیان دیروز از رای به روحانی پشیمان شدند؟

به گزارش عصرهامون، استان سیستان و بلوچستان در انتخابات ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ بالاترین درصد رای را در کل کشور به سبد حسن روحانی ریخت در این انتخابات حسن روحانی ۷۳ درصد از آرای مردم این استان را به دست آورد و تعداد ۸۷۵ هزار و ۶۹۴ رای کسب کرد. در هر حال مردم این خطه از کشور با امید به وعده های دولت رکورد زدند و از روحانی حمایت کردند، اما امروز در حالی یکسال سپری شده که بسیاری از حامیان آن به منتقدانش تبدیل شده‌اند.

در حال حاضر خود بسیاری از حامیان دیروز حسن روحانی در استان که نامشان با اصلاح طلبی گره خورده است از بیم و امیدهای دولت تدبیر و امید سخن می گوید و اعتراف می‌کند که در آستانه یک سالگی، دولت با چالش‌های زیادی روبروست در همین خصوص صفر اسلامی رئیس ستاد اصلاح طلبان استان در دوران انتخابات ریاست جمهوری در اینستاگرام خود می نویسد: سال گذشته در چنین روزی ما برای ایران راهی را انتخاب کردیم که بهترین بود و قول دادیم که«به عقب برنگردیم》و بر این عهدمان وفاداریم که راه شروع کرده را تا پایان ادامه خواهیم داد و علی رغم آگاهی بر محدودیت ها و معذوریت های داخلی و فشارهای خارجی بر جنابعالی انتظار داریم با کمی مکث و تامل و نیم نگاهی به عقب ببینید طی یک سال گذشته جنابعالی و دولتمردانتان: با اعتماد مردم چه کردید که از آن شور و هیجان و امید دیگر خبری نیست.

با پایگاه رای خود «اصلاح طلبان» چه کردید که شخصیتی چون زیباکلام مدعی است که اگر خاتمی ۲۰ بار هم تکرار کنید دیگر فایده ای ندارد. به وعده ها و شعارهای انتخاباتی در خصوص زنان، جوانان، مردان اقوام، اقشار، تشکلها و رنگین کمان مردم خوب ایران زمین که با تمام توان همه نوع هزینه را پرداخت نمودند تا «به عقب برنگردند» چگونه عمل کردید. البته اسلامی که نخواسته بیش از این خود و همفکرانش را خلج کند در پایان و با همه این انتقادها به نظر می رسد از روی ناچاری باز هم گفته از دولت روحانی حمایت می کند، البته به نعل و میخ زدن این اصلاح طلب کهنه کار تنها از سر حفظ آبروست.

جدای از این موضوع حکایت کامنت های پای این مطلب اما جالب است و بسیاری با شرمندگی از پشیمانی رای به روحانی گفته اند و آروز کرده اند با عقب بازگردند.
اما در سوی دیگر رحمان رحمت زهی از فعالین ستاد انتخاباتی روحانی در انتخابات دوازدهم هم ویدئویی منتشر کرده که مخاطبانش حسابی از خجالت او درآمده اند و صراحتاً گفته اند ما شکست خوردیم، انتظارات رای دهندگان برآورده نشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا