دو انفجار مقابل دفتر شاخه‌ای از حزب دمکرات کردستان ایران در نزدیکی اربیل

در بعد از ظهر سه‌شنبه۲۰ دسامبر (۳۰ آذر) دو انفجار در نزدیکی مقر یکی از دو جریان اصلی «حزب دمکرات کردستان ایران» در نزدیکی اربیل رخ داده است.

خبرگزاری «رووادو» در اقلیم کردستان عراق نوشت که حداقل ۶ پیشمرگه و یک مامور پلیس درنتیجه این انفجارها کشته شده و ۱۲ نفر هم مجروح شده‌اند.

بنابر اطلاع این خبرگزاری بمب‌ها را بر دو موتورسیکلت نصب شده بودند. گویا انفجار نخست جمعیتی را به سمت محل حادثه می‌کشاند و انفجار دوم به آنان آسیب اصلی را می‌رساند. مقری که مورد تعرض قرار گرفته در شهر کویه در ۵۵ کیلومتری جنوب شرقی اربیل دراقلیم کردستان عراق واقع است.

در زمان حادثه در این مقر یک اجتماع حزبی برپا بوده است. یک منبع به “زمانه” اطلاع داده است که هدف سوءقصد، شاخه‌‌‌ای از حزب دمکرات کردستان است که رهبری آن با خالد عزیزی است.

این انشعاب طرفدار مذاکره با جمهوری اسلامی است و با مبارزه مسلحانه در شرایط کنونی مخالف است. این منبع در ادامه گفت که تعدادی از اعضای قدیمی حزب جزو آسیب‌دیدگان سوءقصد هستند. بنابر آخرین اطلاع، بر اثر اقدام این اقدام تروریستی ۷ کشته و ۱۲ زخمی زخمی شده‌اند.

۶ تن از کشته‌شدگان از پیشمرگان حزب و نفر دیگر از مأموران “آسایش” (نیروی پلیس در اقلیم کردستان) بوده است. هنوز کسی یا گروهی مسئولیت این انفجارها را به عهده نگرفته است.

Publisher: hd

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا