سوخت (برباد رفتن) سهمیه استخدام معلم با اجرای “طرح بومی پذیری شهرستانی” در استان سیستان و بلوچستان

علیرضا نخعی اظهار کرد: وقتی دایره جذب بومی را به شهرستان محدود می‌کنیم یک تعداد از سهمیه استخدام سوخت می‌کند همانطوری که در سهمیه جذب 509 معلم تعدادی از دست رفت.
به گزارش خبرنگار اجتماعی عصر هامون، علیرضا نخعی در جلسه شورای آموزش‌وپرورش سیستان و بلوچستان که با حضور رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی در زاهدان برگزار شد، اظهار کرد: وقتی دایره جذب بومی را به شهرستان محدود می‌کنیم یک تعداد از سهمیه استخدام سوخت می‌کند همانطوری که در سهمیه جذب 509 معلم تعدادی از دست رفت.

 

وی افزود: از دست رفتن سهمیه‌ها در طرح بومی پذیری شهرستانی به دو دلیل است، نخست اینکه در هر آزمون حد نصابی برای قبولی تعیین شده و کسی قبول می‌شود که 50 درصد نمره بالاترین فرد قبولی را کسب کند، و دوم اینکه باید در همان رشته محل‌ها، داوطلبی وجود داشته باشد.

 

نخعی با اشاره به اینکه در آزمون استخدامی اخیر آموزش‌وپرورش، مشکل نبود داوطلب کافی در برخی شهرستان‌ها و کسب نشدن حداقل نمره قبولی در آزمون وجود داشته است، گفت: در همین آزمون استخدامی اخیر 195 نفر از سهمیه 509 نفری استان ما جذب نشدند.

 

این مسئول در بخش دیگری از صدور مجوز 500 نفری جذب نیرو در آموزش‌وپرورش سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: با هماهنگی‌های صورت گرفته با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، رویکرد جذب در این آزمون نیز بر اساس بومی پذیری شهرستانی است اما با توجه تجربه آزمون قبلی،دایره استخدام بومی در سه رشته فیزیک، شیمی و ریاضی و به‌طور عمده در بخش مردان گسترده‌تر خواهد بود.

 

دبیر شورای آموزش‌وپرورش سیستان و بلوچستان اضافه کرد: در آزمون جدید هم حدنصاب کسب نمره در آزمون کتبی کاهش‌یافته و هم دایره بومی پذیری در سه رشته علوم پایه توسعه خواهد یافت زیرا اولویت ما جذب نیروی ماندگار است.

 

به گزارش ایسنا، مدیرکل آموزش‌وپرورش سیستان و بلوچستان، در حالی مرداد امسال در شورای آموزش‌وپرورش استان از درخواست انتقالی 6600 معلم خبر می‌داد که به گفته خودش90 درصد آن‌ها از مناطق آموزشی با کمبود شدید نیرو تقاضای انتقالی داده بودند، اما چهار ماه بعد از این جلسه و در شرایطی که روند برگزاری و اعلام نتایج آزمون استخدامی 509 نفری آموزش‌وپرورش تکمیل‌شده است، نخعی از دو چالش از بین رفتن حدود 200 سهمیه استخدامی و طرح بومی پذیری شهرستانی سخن گفت.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا