مرگ مشکوک یک زندانی بلوچ به سبب ابتلای به ایدز در زندان

به گزارش کمپین فعالین بلوچ حیات بلیده ایی معروف به (ناصر رئیسی) در اثر بیماری عفونت سیستم ایمنی بدن (ایدز) که در زندان چابهار بدان مبتلا شده بود از دنیا رفت.

مرگ مشکوک یک زندانی بلوچ به سبب ابتلای به ایدز در زندان
یک زندانی بلوچ در زندان چابهار در پی ابتلا به بیماری ایدز در زندان جان داد.
محمد حسن برادر وی در این باره به کمپین گفت: حیات به اتهام حمل مواد مخدر و سرقت مسلحانه به حبس ابد محکوم بود و مدت زندان خود را در زندان چابهار می گذرانده که پس از گذشت 5 سال از سپری کردن مدت حبس خود اوائل فروردین ماه 93 جان می دهد.
وی در توضیح بیشتر ماجرا گفت: وقتی خانواده ما در آخرین ملاقات پیش از مرگ به زندان می روند رئیس زندان محمد عازم کدخدایی با بیان اینکه “ناصر برای دیدار شما نمی آید” اجازه ملاقات نمی دهند اما بعدا خانواده متوجه می شوند که فرزندشان به علت شدت بیماری و ناتوانی نتوانسته است برای ملاقات به کابین ملاقات بیاید.
محمد حسن همچنین گفت: بعد از اینکه بیماری ایدز حیات شدت زیادی می گیرد و هیچ امیدی نمی ماند مسئولان زندان چابهار وی را تحویل خانواده می دهند و هنگامی که خانواده از بیماری ایدز وی مطلع می شود و به رئیس زندان شکایت می کنند وی می گوید “علت ابتلاء به ایدز وی خالکوبی بدن می باشد” اما این حرف صحت ندارد چرا که برادر من 20 سال پیش از زندان خالکوبی کرده است و خالکوبی ها مربوط به داخل زندان نمی شوند.

برادر حیات در ادامه افزود: “حیات” پس از انتقال از زندان به بیمارستان گفت: “20 زندانی با جرم های مختلف دیگر در زندان چابهار هست که مبتلا به ایدز اند و وضعشان بدتر از من است چرا که من می توانستم راه بروم اما آنها بخاطر ضعف بدن حتی توانایی راه رفتن هم نداشتند.”
محمد حسن در مورد اسم حیات هم گفت: جای تعجب است که چطور در اسناد رسمی زندان و پزشکی قانونی اسم حیات بلیده ای درج نشده و به جای آن اسم مستعار وی “ناصر رئیسی” نوشته شده است در حالی که وی پیشتر نیز یک بار زندانی شده بود و با انگشت نگاری یا ببرسی شناسنامه وی می توانسته اند اسم حقیقی وی را درج کنند.
شایان ذکر است “حیات بلیده ای” عمو زاده مولا بخش درخشان رئیس گروه مسلح “سپاه رسول الله” است که پیش از جند الله اقدامات مسلحانه زیادی بر علیه ماموران امنیتی در مناطق مرزی کشور داشته اند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا