مصائب افتتاح بیمارستان سراوان؛ بیمارستان سراوان پروژه ای در قید و بند اما و اگرها/ 50 درصد پیشرفت در طول 6 سال

با گذشت شش سال از آغاز عملیات اجرایی بیمارستان 218 تختخوابی سراوان، بهره‌برداری از این پروژه همچنان در قید و بند اما و اگرها است.
به گزارش خبرنگار بهداشت و سلامت عصر هامون، سال 88 بود که کلنگ بیمارستان 218 تختخوابی شهرستان سراوان زده شد تا بارقه امیدی برای 360 هزار شهروند سراوانی شود اما دیری از کلنگ زنی این پروژه مهم نگذشت که در ایستگاه وعده‌ها گیرکرد و با گذشت شش سال مردم این شهرستان همچنان چشم‌انتظار قیچی شدن روبان افتتاح آن هستند.

مردمی که از تعویق راه‌اندازی بیمارستان ناراحت هستند
گذشت حدود شش سال از کلنگ زنی این پروژه به دلیل کمبود اعتبار مردم شهرستان سراوان را نگران و ناراحت کرده است.
یکی از شهروندان شهرستان سراوان در گفت‌وگو با عصر هامون اظهار داشت: سراوان با کمبود شدید سرانه بهداشتی و درمانی روبرو است و یکی از حوزه‌هایی که همواره مردم این منطقه نسبت به آن دغدغه و نگرانی داشتند، حوزه بهداشت و درمان بوده است.
وی افزود: یک بیمارستان با 70 تخت جوابگوی هزاران شهروند سراوانی نیست حتی برخی مواقع نیز مردم شهرهای اطراف نیز به دلیل نبود بیمارستان در شهرشان به این شهرستان مراجعه می کنند.
وی ادامه داد: علیرغم وعده‌های داده‌شده، متأسفانه این پروژه که می‌تواند خدمت بزرگی به مردم شهرستان سراوان باشد، هنوز افتتاح نشده و این امر جای نگرانی دارد.

اتمام پروژه بیمارستان سراوان نیازمند 150 میلیارد تومان است
در تماسی که پایگاه خبری عصر هامون با هدایت الله میرمرادزهی نماینده مردم سراوان در مجلس شورای اسلامی داشت، وی اظهار داشت: با توجه به جمعیت 360 هزار نفری شهرستان سراوان تنها بیمارستان رازی این شهرستان جوابگوی نیاز شهروندان نیست .
وی ادامه داد: زمانی که بیمارستان رازی سراوان به بهره برداری رسید جمعیت این شهرستان 70 هزا نفر بود اما اکنون 360 هزار نفر است.
میرمرادزهی با بیان این که پروژه بیمارستان 218 تختخوابی سراوان سال 88 زده شد، گفت: بخشی از اعتبارات این پروژه از محل اعتبارات ملی و استانی تامین شده است و اکنون پروژه در حال کار است اما برای اتمام نیازمند 150 میلیارد تومان برای تکمیل و تهیه تجهیزات بیمارستانی هستیم.
نماینده مردم سراوان در ادامه افزود: در حال حاضر این پروژه 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته که در صورت تامین اعتبار تا سال آینده افتتاح می شود.
وی تصریح کرد: 2 بیمارستان دیگر در شهرستان سیب و سوران و مهرستان در دستور کار است که بیمارستان سیب و سوران نیازمند 3 میلیارد تومان اعتبار و بیمارستان مهرستان نیازمند تجهیز امکانات است که در تلاشیم از محل اعتبارات ملی و استانی این موضوع را رفع کنیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا