منش پهلوانی در ورزش سراوان/ احسان رئیسی نوجوان بی بضاعت اهل جالق شگفتی ساز مسابقه دو صحرا نوردی +فیلم

یک نوجوان جالقی مسافت 7 کیلومتری مسابقه دو صحرا نوردی را بدون کفش دوید و به مقام قهرمانی رسید.

به نقل از شستون، به منظور گرامیداشت ایام الله دهه فجر (دهه زجر) مسابقه دو صحرا نوردی با حضور بیش از ۵۰ دونده در رده های سنی مختلف در شهر جالق برگزار شد که در این میان یکی از شرکت کنندگان مسافت هفت کیلومتری را بدون کفش طی کرد و به مقام قهرمانی رسید.

تصویر این نوجوان جالقی که بدون کفش در مسابقه شرکت کرده بود، در شبکه های اجتماعی بازتاب گسترده ای داشت، تا جایی که برخی از هم استانی ها درخواست شماره حساب برای کمک به این نوجوان جالقی را داشته اند.

عمران بلوچ دونده سراوانی در‌ گفت و گو ب شستون اظهار کرد: شرکت در این دوره از مسابقات دو صحرا نوردی به صورت آزاد برگزار شد که حدود ۵۰ نفر شرکت کردند.

وی افزود: پس از پیمودن حدود چهار کیلومتر متوجه می شود که فقط یکی از دوندگان را مشاهده می کند که با شور و قدرت در حال دویدن است.

این دونده سراوانی ادامه داد: افرادی که در اطراف با موتورسیکلت در‌ حال دنبال کردن مسابقه‌ بودند، گفتند بضاعت مالی مناسبی ندارند و قصد دارد جایزه مسابقه را به خانواده خود اهدا کند که با کم کردن سرعت خود موجب شد تا احسان رئیسی نوجوان 13 ساله جالقی مقام اول را به دست آورد.

شستون – به نمایش گذاشتن منش پهلوانی در ورزش سراوان_ نوجوان جالقی شگفتی ساز مسابقه دو صحرا نوردی +فیلم

احسان رئیسی در گفت و گو با شستون اظهار کرد: از کودکی علاقه به ورزش داشته و دوست دارد که مربی داشته باشد تا بتواند این رشته را دنبال کند.

وی با توجه به اینکه دارای پدری نابینا است، افزود: کفش هایم را در آوردم تا با سرعت بیشتر مسیر مسابقه را طی کنم.

این نوجوان جالقی با توجه به اینکه وضعیت مالی مناسبی ندارد، خاطر نشان کرد: دوست دارد روزی بتواند در المپیک شرکت کند و در میادین بین المللی نیز با کسب مقام های مختلف برای کشور افتخار آفرینی کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا