نمایندگان اسلام، یهودیت و مسیحیت “قتل به نام خدا” را محکوم کردند

نمایندگان اسلام، یهودیت و مسیحیت “قتل به نام خدا” را محکوم کردند

نمایندگان سه دین اسلام، مسیحیت و یهودیت در آلمان با انتشار بیانیه‌ای مشترک حمله تروریستی به دفتر نشریه شارلی ابدو در پاریس را محکوم کردند. در این بیانیه تصریح شده است که “به نام خدا نباید قتل صورت بگیرد”.

به گزارش روزنامه بیلد در روز جمعه (۹ ژانویه / ۱۹ دی) نمایندگان مذاهب پروتستان و کاتولیک به همراه نمایندگان دو دین اسلام و یهودیت در بیانیه مشترکش خود تصریح کرده‌اند که “انجیل، تورات و قرآن کتاب‌هایی برای عشق هستند نه نفرت”.

نویسندگان این بیانیه حمله تروریستی به نشریه کاریکاتور شارلی ابدو را که منجر به قتل ۱۲ نفر شد، “حمله‌ای علیه آزادی اندیشه، عقیده و ارزش‌های مشترک خود برای مدارا و بشردوستی” دانسته‌اند.

بیشتر بخوانید: مشکل بزرگ فرانسه با مهاجران مسلمان

در این بیانیه همچنین آمده است: «تنها با همکاری مشترک ماست که ارزش‌ها و عقاید ما می‌تواند در برابر تندروهایی که در اقلیت هستند حفظ شود. ما اجازه نخواهیم داد که تحجر، ترور و خشونت این ارزش‌های مشترک را از بین ببرند».

امضاکنندگان این بیانیه آلوئیس گلوک؛ عضو کمیته مرکزی کاتولیک‌ها، ولفگانگ هوبر؛ رئیس سابق شورای پروتستان‌ها، آیمان مازیک؛ عضو شورای مرکزی مسلمانان، شارلوته کنوبلوخ؛ مدیر انجمن فرهنگی یهودیان در مونیخ و شمال بایرن و اشتفان کرامر؛ دبیرکل سابق شورای مرکزی یهودیان آلمان هستند.

بیشتر بخوانید: واکنش کشورها و نهادهای اسلامی به واقعه شارلی ابدو

روز چهارشنبه ۷ ژانویه (۱۷ دی) سه فرد مسلح نقابدار با حمله به دفتر نشریه کاریکاتور شارلی ابدو در پاریس، ۱۰ نفر از اعضای تحریریه از جمله پنج کاریکاتوریست مشهور فرانسوی را کشتند. دو پلیس نیز در جریان فرار مهاجمان توسط آنها کشته شدند. به گزارش پلیس فرانسه مظنونان این حمله تروریستی دو برادر مسلمان الجزایری هستند.

نشریه شارلی ابدو در سال ۲۰۱۲ کتابی کمیک استریپ از زندگی محمد، پیامبر مسلمانان منتشر کرده بود. این نشریه پیشتر نیز کاریکاتورهایی از محمد طراحی و چاپ کرده بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا