هیچ نهادی پاسخگو نیست؛ نواخته شدن ناقوس مرگ در جاده های غیر استاندارد جنوب شرق کشور/ کشته و مجروح شدن ۳۴ نفر در حوادث ترافیکی ۴۸ ساعت گذشته

جاده های مواصلاتی خاش به زاهدان، سراوان و ایرانشهر که از مهمترین جاده های جنوب شرق کشور محسوب می شوند به دلیل عرض کم، بار ترافیکی بالا وجود آسفالت های کم عمر و پف کرده و در بسیاری قسمت ها تکه پاره شده و همواره جان بسیاری از هموطنان در سایه بی تدبیری مسئولان را می گیرد و تاکنون هیچ مسئولی برای دوبانده کردن و رفع مشکلات این محورها اقدامی انجام نداده است.

به گزارش سرویس عصرهامون ، علیرضا سرگزی مسئول فوریت های پزشکی شهرستان خاش در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما با اشاره به دو روز تعطیلی پرحادثه و شلوغ برای اورژانس شهرستان خاش،اظهار کرد: بر اثر برخورد واژگونی یک دستگاه تویوتا حامل اتباع بیگانه خارجی در 35 کیلومتری محور خاش به سراوان 20 نفر مجروح شدند.

وی تصریح کرد: در این حادثه بلافاصله نیروهای امداد و نجات اورژانس جاده‌ای خاش توسط 4 دستگاه آمبولانس از پایگاه های شهری، دشت رباط و گشت سراوان به محل حادثه اعزام و مجروحین را به بیمارستان امام خمینی(ره) خاش منتقل کردند.

واژگونی پراید در محور خاش به ایرانشهر

سرگزی همچنین از واژگونی یک دستگاه پراید در 60 کیلومتری محور خاش به ایرانشهر( روستای پیگل) خبر داد و گفت: در این حادثه خودروی پراید دچار حریق شده که خوشبختانه سرنشینان قبل از حریق، از خودرو پایین شده و در این حادثه 3 نفر مجروح و یک نفر کشته که مجروحین توسط یک دستگاه آمبولانس پایگاه امداد و نجات دهستان کارواندر به بیمارستان امام خمینی(ره) اعزام شدند.

برخورد پراید با کامیون وی با اشاره به حادثه دیگری در محور خاش به ایرانشهر، افزود: در این حادثه در کیلومتر 75 محور خاش به ایرانشهر( نزدیک پمپ دهستان کارواندر) خودروی پراید از عقب به کامیون برخورد کرده که 5 نفر مجروح و به بیمارستان امام خمینی(ره) اعزام شدند.

6 مجروح و 4 کشته در سانحه تصادف مزداوانت با پراید

مسئول فوریت های پزشکی شهرستان خاش نیز از حادثه دیگری در محور خاش به زاهدان خبر داد و اذعان کرد: براثر برخورد یک دستگاه مزدا وانت با پراید در 15 کیلومتری محور خاش به زاهدان(دوراهی اسماعیل آباد) 6 نفر مجروح و 4 نفر کشته شدند که مجروحین را 2 دستگاه آمبولانس امداد و نجات شهری و منطقه کوشه به بیمارستان امام خمینی(ره) منتقل کردند.

سرگزی اظهار کرد: نیروهای امداد و نجات اورژانس شهرستان خاش در هر ساعت از شبانه روز همیشه در جهت خدمات رسانی به حادثه دیدگان در کمترین زمان ممکن در محل وقوع حادثه حاضر می شوند و درمان های اولیه را انجام و مصدومین را به مراکز درمانی منتقل می کنند.

به گزارش خبرنگار تفتان ما؛ هرچند گاه یک بار شاهد کشته، زخمی شدن و ناقص العضو شدن تعدادی از هموطنان عزیزمان در جاده مواصلاتی جاده های‌ زاهدان – خاش و خاش – سراوان و خاش – ایرانشهر هستیم و مسئولین استان هیچگونه راه حلی برای جلوگیری از این تصادفات وحشتناک ارائه نکرده اند و تنها آمارهاست که روزانه ردیف می کنیم و نصیب مسافران و رانندگان و خانوادهای آنان چیزی نیست جز تصادفات وحشتناکی که پایانی ندارد و باز هم ما می مانیم و جاده هاییکه قربانیان را به کام خود می گیرند و خبر های حوادث روزانه ها و خبرگزاری ها که می خوانیم و کاری جز تاسف برای خانواده قربانی نمی کنیم. وضعیت کنونی جاده های‌ زاهدان – خاش و خاش – سراوان و خاش – ایرانشهر به گونه‌ای است که روزانه شاهد تصادفات دلخراش و منجر به فوت هم استانی‌های خود هستیم و شاهدیم که دوستان و هم استانی‌هایمان روزانه به داغ عزیزانشان می‌نشینند و مسئولین فقط سکوت می کنند.

جاده های‌ زاهدان – خاش و خاش – سراوان و خاش – ایرانشهر روزانه جان مردم را می‌گیرند و در این وادی نه مسئولی پاسخگوی مشکلات موجود است و نه کسی به فکر است که این وضعیت را اصلاح کند، ولی آنچه در این بین بسیار قابل توجه بوده عدم توجه به مشکلات موجود در حوزه راه است که روزانه خسارت‌های جبران ناپذیری را به جامعه پیرامون تحمیل می‌کند.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا