پناهجویان ایرانی در مرز یونان لب‌هایشان را دوخته‌اند

پنج پناهجو که سه ایرانی هم در میان آنهاست در مرز مقدونیه با یونان دست به تحصن و اعتصاب غذا زده و لب‌هایشان را دوخته‌اند. به این افراد اجازه ورود به خاک اروپا داده نشده چرا که جزو پناهجویان اقتصادی رده‌بندی شده‌اند.
پنج پناهجو در مرز یونان و مقدونیه که اجازه ورود به خاک اروپا به آنان داده نشده است، در اعتراض به این ممنوعیت لب‌های خود را دوختند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه یک پناهجوی ایرانی در میان این افراد گفته که پناهجویان دست به اعتصاب غذا زده و از روز جمعه در مسیر راه‌آهنی که دو کشور مقدونیه و یونان را به هم متصل می‌کند، تحصن کرده‌اند.

یکی از این ایرانیان روی سینه‌اش نوشته : “برای آزادی” و دو تن دیگر روی پیشانی‌شان نوشته‌اند: “ایران”.

به پناهجویانی که از سوریه، عراق و افغانستان آمده‌اند اجازه ورود به خاک اروپا داده شده اما به کسانی که احتمال می‌رود پناهجویان اقتصادی باشند (کسانی که به دلیل شرایط بد اقتصادی اقدام به فرار از کشورشان کرده‌اند) و بیشتر از کشورهای ایران، پاکستان و بنگلادش هستند اجازه عبور از مرز داده نمی‌شود.

تنها در روز دوشنبه (۲۳ نوامبر) گزارش شده بالغ بر هزار نفر از این افراد در مرز یونان منتظر ورود به خاک این کشور هستند و تنها به تعداد کمی از آنها اجازه داده شده که به یونان بروند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا