پیامبران همه اصلاح طلب بودند/ برای ثبت نام مجلس از کسی تاییدیه نگرفتم/ منکر حمایت خود از سوی سمت مسجد مکی نیستم

عیدو ریگی یکی از فعالین اصلاح طلب استان، رئیس سابق شورای شهر زاهدان می گوید، بنده به خط قرمز و این چیزها اعتقادی ندارم من به اعتقادات خودم کار دارم که چه مسایلی برای آینده کشورم مفید است همه گروها باید در آینده مملکت نقش داشته باشند.
عیدو ریگی فرد یکی از فعالین اصلاح طلب استان، رئیس سابق شورای شهر زاهدان و از گزینه های احتمالی مورد حمایت جریان مذهبی استان سیستان و بلوچستان در حاشیه ثبت نام دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در گفتگو با عصرهامون در خصوص نمایندگی مجلس اظهار کرد: تصمیمات مجلس و حوزه وظایف نمایندگان ملی است.
وی با بیان اینکه شعار انتخاباتی نمی دهم اهل عمل هستم ادامه داد: آنچه برای بنده خیلی مهم است رسیدن به همگرایی در قالب قومیت و مذاهب در سطح منطقه است که اگر آسیبی در گذشته وجود داشته است باید از بین برود.
ریگی در خصوص انتشار دعوت نامه ای برای حضور یکی از سران فتنه که در سال 92 منتشر شد و نام عیدو ریگی به عنوان یکی از امضا کنندگان آن منتشر شد اظهار کرد: یادم نمی آید و در این خصوص حضور ذهن ندارم.
وی در این خصوص ادامه داد: دوستان معمولا می نویسند از این نامه ها زیاد می آید شاید برخی از دوستان اسم من را هم اضافه کرده اند، اما باید سوای نام ها و برچسب ها باید به سمت هم گرایی ملی حرکت کنیم.
رئیس سابق شورای شهر زاهدان در پاسخ به اینکه آیا فتنه برای وی خط قرمز است؟ گفت: بنده به خط قرمز و این چیزها اعتقادی ندارم من به اعتقادات خودم کار دارم که چه مسایلی برای آینده کشورم مفید است همه گروها باید در آینده مملکت نقش داشته باشند.
این فعال اصلاح طلب گفت: گذشته را باید فراموش کنیم وارد این جزییات نمی شوم به من اصلا ربطی ندارد باید به فکر آینده مملکت باشیم باید به فکر سازندگی کشور باشیم، مسائلی که ممکن است باعث کدورت برخی شود زیاد مایل نیستم به آنها وارد شوم.
وی با بیان اینکه ابایی ندارم بگویم اصلاح طلبم اظهار کرد: همه اعتقادات ما براساس اصلاحات است، پیامبران ما همه اصلاح طلب بودند و آمدند دین های گذشته را کامل کردند، حضرت محمد (ص) ادیان گذشته را منسوخ نکرد همه در جهت اصلاح آمدند و منجر شد به اسلام.
رئیس سابق شورای شهر زاهدان با بیان اینکه به ایجاد برخی اصلاحات در مملکت اعتقاد دارد افزود: همه باید دست به دست هم دهیم برخی در قالب اصلاح طلبی و برخی در قالب اصولگرایی حرکت می کنند.
وی در خصوص پشتیانی مسجد مکی از خود گفت: در حال حاضر شرایط به گونه ای نیست که بگویم حمایتی است، برای ثبت نام از کسی تاییدیه نگرفته ام براساس وظیفه بود که به این عرصه آمدم.
ریگی فرد در پایان و با بیان به امید خدا تایید صلاحیت می شوم گفت: بنده منکر حمایت خود از سوی سمت مسجد مکی نیستم، و شاید اگر حمایت مسجد نبود اصلا وارد شورای شهر نمی شدم اما عملکردم در دو دوره حضور در شهرداری فراجناحی بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا