پیام حزب مردم بلوچستان به مناسبت سالروز تأسیس حزب کومه‌له‌ی‌‌ کردستان ایران

دوستان و همرزمان گرامی،

سالروز تأسیس حزب کومه‌له‌ی‌ کردستان ایران را صمیمانه به شما اعضاء و هواداران کومه‌له و جنبش حق‌طلب کردستان تبریک می‌گوییم.

حزب کومه‌له‌ی کردستان ایران از بدو تأسیس توانسته است بخش قابل توجهی از جامعه‌ی کردستان را با هدف دستیابی به حقوق مردم آن سرزمین و عدالت اجتماعی سازماندهی و رهبری نماید، که این خود موجبات تقویت جنبش ملی مردم کردستان را در سمت و سو دادن به فضایی دموکراتیک و برابری‌طلب فراهم آورده است.

امسال سالگرد تأسیس کومه‌له از ویژگی خاص و تاریخی‌ای برخوردار بوده و در نتیجه‌ برھه‌ای امید بخش از مبارزات مردم کردستان برای آزادی و برابری در ایران رقم زده خواھد شد. دلیل آن هم برگزاری گرامیداشت این روز تاریخی توسط دو تشکیلات شاخص از صفوف “کومه‌له”  به شکل ھمدلانه و مشترک می‌باشد. این همکاری نشانه‌ی درایت رهبری این دو تشکیلات در ارتباط با درک نیاز به کار مشترک و پرهیز از مبارزات پراکنده می‌باشد که در راستای بازپیوست این دو پاره از یک وجود، مسئولانه تصمیمی سرنوشت‌ ساز را اتخاذ نموده‌اند.

این اقدام نه تنها موجب قدرتمندتر شدن جنبش حق‌طلبانه‌ی کردستان می‌شود، بلکه می‌تواند تأثیرات مثبتی را در میان احزاب و جنبش‌های سیاسی متعلق به دیگر ملت‌های خارج از حاکمیت به جای بگذارد و چراغ راهی برای همکاری نزدیک و ادغام تشکلات سیاسی‌ای باشد که برای اهداف مشترک  و با خط مشی سیاسی ھمگون و شیوه‌های مبارزاتی‌ مشابه مبارزه می‌نمایند.

جریانات افراطی و تبهکار منطقه که از سوی رژیم جمهوری اسلامی حمایت و تغذیه می‌شوند، کماکان در حال خونریزی، ویران نمودن منطقه و گسترش روز افزون فلاکت هستند. رویکرد توسعه‌طلبانه‌ی رژیم و وجود گروه‌های نیابتی آن، منطقه را با بحران‌های گوناگون و خطرناکی رو به رو ساخته‌ است. این رژیم که عاجز از پاسخ به بحران‌ھای ویرانگر ساخته‌ی دست خود بوده و بیش از شصت درصد از جمعیت کشور را به زیر خط فقر کشانده است، جھت بقای خود ماشین سرکوبش را در درون کشور برای کشتارھای فراقانونی و اشاعه‌‌ی دهشت و ترور گسترش داده است.

جهت گذار از چنین رژیم مصیبت باری، اپوزیسیون دموکراتیک ایران بیش از پیش نیازمند اتحاد، همسویی و هماهنگی مبارزاتی هستند. ملت‌ھای به حاشیه رانده شده در ایران، برای دستیابی به حقوق ملی و دموکراتیک و عدالت اجتماعی نیازمندند تا در جهت اتحاد گسترده‌تر و سازماندهی منسجم‌تر حرکت نموده و در هماهنگی با جنبش‌ھای حق‌طلبانه و آزادیخواه دیگر موجود در ایران به سوی ایجاد ائتلافی وسیع و کارا حرکت نمایند.

همکاری دو تشکیلات کومه‌له با چشم‌انداز ادغام، امری مبارک بوده و شایسته‌ی شادباش صمیمانه از سوی آزادی‌خواھان برابری‌طلب و عدالتخواه است.

حزب مردم بلوچستان ضمن تبریک به مناسبت سالروز تأسیس “کومه‌له”، لحظه شمار اعلام ادغام دو بخش کومه‌له و انتشار خبر آن در فضای سیاسی کردستان و ایران می‌باشد.

حزب مردم بلوچستان

فوریه‌ی 2022

پیام حزب مردم بلوچستان به مناسبت سالروز تأسیس حزب کومه‌له‌ی‌‌ کردستان ایران

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا