ژاپن کارگاه های آموزشی زنان را در سیستان و بلوچستان تجهیز می کند

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان گفت: پس از تجهیز کارگاه های آموزشی زنان بدسرپرست (بدسرپرست/ واژه ای جدید در ادبیات نظام جمهوری اسلامی) و سرپرست خانوار در استان های خراسان جنوبی و هرمزگان، ژاپن کارگاه های آموزشی زنان را در استان سیستان و بلوچستان تجهیز می کند.

به گزارش عصرهامون، قرارداد کمک مالی ژاپن برای تجهیز کارگاه های آموزشی زنان بدسرپرست (؟) و سرپرست خانوار ساکن سیستان و بلوچستان با حضور سلیمان پاک سرشت، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور توسط اولیائی، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان و میتسوگو سایتو، سفیر کشور ژاپن در ایران عصر امروز، در محل این سازمان در تهران به امضا طرفین رسید.

خداداد اولیائی در گفتگو با عصرهامون، در تشریح این خبر گفت: به موجب این قرارداد مبلغ ۷۵ هزار یورو از سوی سفارت ژاپن در ایران به آموزش های فنی و حرفه ای در استان اختصاص یافت.

وی هدف از این قرارداد را توسعه توانمندی مهارتی زنان بدسرپرست (؟) و سرپرست خانوار استان عنوان کرد و تصریح کرد: این منابع مالی برای تجهیز مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان به ویژه شهرستان های چابهار، زابل و زاهدان استفاده خواهد شد.

این مقام مسئول توانمندسازی را یکی از اهداف اصلی این سازمان برشمرد و تاکید کرد: اشتغالزایی و کاهش فقر از اولویت های اصلی این سازمان است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا