گزارشی از ترور و ربودن و به قتل رساندن روحانیون اهل سنت در طی دوران حاکمیت ولی فقیه آخوند علی خامنه ای (مولوی نورالدین کاشانی)

علمای اهل سنت ایران به روشهای مختلف از قبیل زدن آمپول در بیمارستان، سم دادن ، دستکاری ماشین، تصادف، ترور و به عنوان نمونه مولانا عبدالعزیز ، مولانا محمدعمر سربازی ، مولانا ابراهیم دامنی، مولانا عبدالقدوس ملازهی، مولانا محمد یوسف سهرابی، مولانا مفتی زاده، کردستانی ، مولانا عبدالملک و علمای کردستان که مستندات قوی موجود است به شهادت رسیدند .
گزارشی از زندانی عقیدتی مولوی نورالدین کاشانی در رابطه با اعمال شیطانی و رفتارهای غیر انسانی وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران ولی فقیه آخوند علی خامنه ای که بصورت ترور،ربودن و به قتل رساندن و سایر اعمال ضدبشری علیه روحانیون اهل سنت وهموطنان بلوچ در استان سیستان و بلوچستان بکار می برند و با این سیاست ضدبشری به سرکوب خونین هموطنان بلوچ در این استان می پردازند. این گزارش جهت اطلاع عموم و انتشار در رسانه ها در اختیار «فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » قرار داده شده است. متن گزارش به قرار زیر می باشد:

مظلومیت علمای اهل سنت ایران،
همانطور که در پیام گذشته بیان شد که سیاست دولت ایران توسط سپاه برای اینکه به اهداف خود که همانا کشتن قوم بلوچ باشد بسیج را تاسیس کرد و از این طریق توانست که هر کسی را که شخصی موثر و مفید برای قوم بلوچ است و دارای غیرت و شجاعت است با زدن اتهامات بزرگ دستگیر، اعدام و ترور نماید.یکی از سیاستهای دولت توسط سپاه ،سرکوب علمای اهل سنت است . علما در بین اهل سنت دارای عزت ، احترام و اعتماد خاصی برخوردار است و مردم در همه مراحل زندگی به آنها مراجعه کرده و مشکلات خود را از طریق علما حل و فصل می کنند. مردم به علما محبت خاصی دارند و همیشه در کنار علما ایستاده اند.
اما دولت ایران از این مسئله نگران بوده و به همین علت از ابتدای انقلاب ، علمای اهل سنت ایران به روشهای مختلف از قبیل زدن آمپول در بیمارستان، سم دادن ، دستکاری ماشین، تصادف، ترور و به عنوان نمونه مولانا عبدالعزیز ، مولانا محمدعمر سربازی ، مولانا ابراهیم دامنی، مولانا عبدالقدوس ملازهی، مولانا محمد یوسف سهرابی، مولانا مفتی زاده، کردستانی ، مولانا عبدالملک و علمای کردستان که مستندات قوی موجود است به شهادت رسیدند .
مولوی دکتر محمد صیاد ساکن شهر کنارک بخش زرآباد حدودا ۱۲ سال قبل دربرگشت از مسافرت دبی در فرودگاه بین المللی بندرعباس ربوده شد داخل فرودگاه ربوده شد بعد از ۳ روز جسد وی در درکه شهر میناب پیدا شد و سردار قوم برایی بنام خدانظر برایی بعد از نماز صبح جلو درب منزلش در زاهدان ترور می شود.اما کسی دستگیر نشده همین طور دیگر سرمایه داران و ریش سفیدان معتبر قوم بلوچ که دلسوز مردم بوده و زیر بار دولت نرفته به نوعی ترور شدند. و از طرف دولت هیچ پیگیر نشدند.
حال سوال اینجاست که چرا با این مظلومیت کشته می شوند ایا غیر از این است که این نفرات توسط خود دولت طبق برنامه ریزی از قبل کشته می شوند و کسی هم پیگیری نمی کند. تنها گناه این علما فعالیت دینی در منطقه خود بوده است و صادقانه به مردم خدمت کردند. دولت از این کارها سخت نگران است. به بهانه های مختلف آنها را زندانی کرده و ترور می کند، تا جلوی فعالیت آنها گرفته شود. زیرا این رژیم خواهان با سواد بودن مردم ایران و پیشرفت دینی اهل سنت بخصوص قوم بلوچ نیست . هر جا چنین احساسی کردند فورا فعالین آن منطقه را به بهانه های مختلف دستگیر می نمایند.

اما با وجود این نتوانسته موضع علمای اهل سنت را تغییر دهد و همواره از حقوق اهل سنت با جدیت دفاع کرده و می کنند و مردم هم در کنار علما ایستاده اند. اما حدود چند سال است که سرکوب علما بیشتر شده .
حدود ۶ سال پیش دولت سیاستی بکار برد که مردم را از علما جدا کند ان سیاست این بود که دولت اعلام کرد باید مدارس اهل سنت تحت کنترل کامل دولت قرار بگیرند.کتابهای درسی وهمه قوانین آن را از قم تنظیم کرده و از قم رهبری شود ، طلاب و مدرسین را دولت به عهده می گیرد . روحانیون قم حمایت خود را از دولت اعلام کردند. اما علمای اهل سنت ایران خصوصا علمای بلوچستان با فراست و هوشیاری کامل در مقابل این سیاست ایستاده ند و اعلام کردند که امکان ندارد این طرح اجرایی شود و به دولت به هیچ صورت اجازه نمی دهیم که در مسائل مذهبی و دینی ما دخالت کند.علما با جلسات متعدد یکصدا شده و این طرح دولت را تجاوز به دین و مذهب دانسته و مخالفت خود را اعلام کردند. رهبر اهل سنت ایران مولانا عبدالحمید اسماعیل زهی اعلام کردند که این خط قرمز ماست و اگر کسی از این خط قرمز عبور کند ما صددرصد به میدان آمده و با جان خود جلوی دولت را خواهیم گرفت. مردم هم یکصدا حمایت خود را از علما اعلام کردند.البته جلوتر این طرح در کردستان اجرا شده بود و دولت موفق شد.
اما علت اجرا شدن این طرح چه بود؟ در جواب باید گفت علت اجرای این طرح در مدارس اهل سنت این بود که قوم کرد و بلوچ قوم غیوری هستند و هیچ زمان تن به ذلت نداده و مردانه از حقوق خود دفاع کرده و مردم هم همواره در کنار علمای خود بوده اند این با منافع دولت هم سویی نداشته و با سیاستهای خصمانه دولت ایران علیه این قوم عملا مخالفت کرده اند و می کنند زیرا که همیشه حقوق آنها کاملا پایمال شده و مورد تبعیض قرار گرفته اند . دولت می خواست با این طرح مردم را از علما جدا کند و با طرح ساماندهی مدارس ،علما تحت نظردولت قرار گرفته و تحت نظر دولت به مسایل دینی و مذهبی خود بپردازند وقتی علما به این طرح عمل کنند مردم از علما متنفر شده و مردم علما را به چشم خائن نگاه خواهند کرد. وقتی کار به اینجا رسید دولت راحت علما و مردم را سرکوب می کند و به داد یکدیگر نمی رسند و بلکه خوشحال هم می شوند. از وقتی در کردستان این طرح اجرایی شد و علما این طرح را قبول کردند متاسفانه امروز مدارس و مساجد در کردستان خالی از مردم شده و علما حامی ندارند.
حال ملت ایران و مردم مظلوم بلوچ قضاوت را به عهده شما می گذاریم. که این دولت چه سیاستی دارد . ای ملت بلوچ، ای ملت ایران. بدانید خون و گوشت شما با خون و گوشت روحانی و علما عجین شده امروز این رژیم می خواهد بین شما و علما و افراد با نفوذ و معتمد جدایی بیاندازد. چون می داند زمانی که مردم و علما در کنار یکدیگر یکصدا باشند، سیاستهای خصمانه دولت اجرایی نخواهد شد.باید کاملا هوشیار بوده و نگذارید چنین اتفاقی بیفتد و کنار یکدیگر از حقوق ملی، دینی و فرهنگ از دست رفته خود دفاع کنید. شما با وحدت خود توانستید مولانا نقشبندی و فرزندش را به آغوش خود بازگردانید. بگذارید چند نفر شهید شوند اما نگذارید به ملیت و مقدسات دینی و بزرگان دینی شما اهانت کنند. از هر فرصت استفاده کنید و مردم را از سیاست های این دولت و رژیم باخبر سازید. علما هم باید بر موضع خود ثابت قدم بمانند اما نباید در جلساتی که به عنوان وحدت گرفته می شود و جلساتی دیگر گرفته می شود شرکت کرده و به دولت اعتماد کنند زیرا این گونه جلسات خالی از عمل هستند.ایا تا به حال ملت ایران و بخصوص قوم بلوچ به حقوق قانونی خود دست یافته اند. ایا تحریم برداشته شده است . در آخر قضاوت را به مردم غیور ایران و قوم بلوچ می گذارم. خود در مورد این موضوع فکر و قضاوت می کنند.

زندانی عقیدتی اهل سنت مولوی نور الدین کاشانی
زندان مرکزی زاهدان
خرداد ماه ۱۳۹۵

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا