آیا یکی از محرومترین روستاهای سیستان و بلوچستان از انزوای ارتباطی خارج می شود؟/ مردم اسفند در آرزوی افتتاح بزرگترین طرح عمرانی دلگان

با گذشت بیش از 5 سال از آغاز ساخت پل اسفند در شهرستان دلگان، علی رغم وعده ها هنوز تکمیل و افتتاح نشده است.
به گزارش عصرهامون به نقل از دلگان پرس، اسفند با بیش از 5 هزار نفر جمعیت در جنوب غرب مرکز شهرستان قرار دارد. با توجه به اینکه محل عبور و مرور با خارج از این روستا یک رودخانه است، کار ساخت پل بر روی این رودخانه و جهت تسهیل در عبور و مرور از سال 90 آغاز شده است، ولی ساخت آن هر بار به دلایلی متوقف شده است و اکنون که بیش از 5 سال از آغاز به ساخت پل رودخانه اسفند می گذرد مسئولان زیادی از آن بازدید کرده و وعده تکمیل این طرح را که نقش حیاتی برای عبور و مرور مردم منطقه را دارد، داده اند.

در هفته دولت سال 1394 باقر کرد معاون عمرانی استانداری سیستان و بلوچستان در بازدید از پل اسفند و در دیدار با مردم این روستا وعده افتتاح این پل در هفته دولت سال 95 را داد، اما با گذشت 4 ماه از هفته دولت در سال 95 نه تنها این پل افتتاح نشده است بلکه در هر بازدیدی که مسئولان از این پل نیمه ساز انجام می دهند هنوز وعده افتتاح آن در آینده ای نزدیک به مردم داده می شود. دادمحمد بامری رئیس اداره راه و ترابری دلگان در خصوص توقف ساخت پل رودخانه اسفند این شهرستان در دی ماه سال گذشته (94) به دلگان پرس گفت: کار ساخت این پل از سال 90 آغاز که در مرحله اول ساخت دیوار و بتن آن آماده شد و باتوجه اینکه نیاز به قطعات خرپا بود و به دلیل نبود هزینه کار متوقف شد. وی افزود: پیشنهاد ساخت خرپا به کارخانه ماشین سازی اراک ارسال شده که با توجه به اینکه رقم پیشنهادی آنها برای ساخت 30 میلیارد ریال بوده تامین این هزینه وقت زیادی را برده است، و با توجه به تامین این هزینه در سال 94 تا پایان امسال این طرح افتتاح و به بهره برداری می رسد. که با توجه به پایان سال 94 و گذشت بیش از 9 ماه از آغاز این سال هنوز این وعده ها عملی نشده است. محمد نعیم امینی فرد نماینده مردم شهرستانهای ایرانشهر، دلگان، فنوج، سرباز و لاشار در مجلس در کانال تلگرامی خود در پیامی نوشت: بزودی یکی از محرومترین نقاط روستایی حوزه انتخابیه از انزوای ارتباطی خارج و امکان تردد به ان تسهیل خواهد شد. با پیگیری های انجام شده از سوی نماینده مردم شریف شهرستان های ایرانشهر سرباز دلگان فنوج و بخش های بنت لاشار اشارو اهوران و با همکاری اداره کل راه وشهرسازی جنوب استان پل بزرگ روستای اسفند واقع در بخش جلگه شهرستان دلگان تکمیل و بزودی افتتاح خواهد شد. این پل دارای سه دهانه ۴۵ متری با پایه های بتونی و ۱۳۵ مترعرصه بوده و بر روی رودخانه اسفند احداث شده است. شایان ذکر است در اولین دیدار جناب دکتر امینی فرد از منطقه و روستای اسفند این مشکل به عنوان اصلی ترین درخواست مردم مطرح گردید که توسط ایشان پیگیری و با تخصیص اعتبار ویژه به نتیجه مطلوب رسید روستای اسفتد در ۲۰۰ کیلومتری غرب شهرستان ایرانشهر واقع است. هوشنگ بامری فرماندار شهرستان دلگان در جمع مردم این شهرستان با بیان اینکه پل روستای اسفند بخش جلگه چاه هاشم از چند سال قبل به عنوان یک پروژه نیمه تمام باقی مانده و فقط پی سازی و بتن ریزی آن انجام شده بود اظهار کرد: با توجه به گشایش حاصل شده خرید خرپای پل انجام شده و به سمت شهرستان دلگان انتقال داده می شود. وی با اشاره به اینکه تا پایان سال این پل نیمه کاره افتتاح خواهد شد افزود: با افتتاح این پل نزدیک به 4 هزار نفر از مردم منطقه اسفند که هر زمانی که بارندگی می شود ارتباط آنها با مرکز شهرستان قطع خواهد شد، با این افتتاح مشکل آنها برطرف خواهد شد. روستای اسفند با بیش از 5 هزار نفر جمعیت در 95 کیلومتری جنوب شهرستان دلگان استان سیستان و بلوچستان قرار دارد.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا