افزایش 5 درصدی آمار تصادفات در محورهای سیستان و بلوچستان از 24 اسفند ماه تا صبح 14 فرودین ماه

مدیر مرکز حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: از 24 اسفند ماه تا صبح 14 فرودین ماه، 17 نفر در صحنه ی تصادف در محور های سیستان و بلوچستان کشته شدند.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، فریبرز راشدی با اشاره به افزایش 5 درصدی آمار تصادفات در محور های سیستان و بلوچستان افزود: در این مدت، 371 تصادف در محور های این استان به ثبت رسیده است که در این حوادث 528 نفر مصدوم شدند.

وی اظهار کرد: در حریم شهر ها هم 458 فقره تصادف رخ داده است که افزایش 13 درصدی را نشان می دهد اما آمار کشته شدگان تصادفات شهری با  دو کشته، 50 درصد کاهش داشته است.

مدیر مرکز حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان همچنین گفت: در مدت تعطیلات نوروزی هزار و 735 مراجعه کننده به ایستگاه های سلامت در ورودی شهرهای داشته ایم که 89 نفر به بیمارستان معرفی شدند.

همچنین جانشین انتظامی سیستان و بلوچستان از افزایش 16 درصدی حجم در طرح نوروزی پلیس استان خبر داد.

سرهنگ احمد طاهری ، افزود: برخلاف افزایش 16درصدی تردد ها در سطح جاده های استان خوشبختانه امسال شاهد کاهش 21 درصدی تصادفات فوتی در سطح استان بودیم که این امر نشان از ارتقاء فرهنک ترافیکی شهروندان و مسافران نسبت به سال های گذشته است.

این مقام انتظامی با اشاره به کاهش 13 درصدی تصادفات جرحی نسبت به مدت مشابه سال قبل تاکید کرد: همچنین وقوع سرقت ها در این مدت 15 درصد کاهش داشته است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا