افکار عمومی!-کشورها و مجامع بین‌المللی!-سازمان‌های مدافع حقوق بشر!

– افکار عمومی!

– کشورها و مجامع بین‌المللی!

– سازمان‌های مدافع حقوق بشر!

همچنان که در رسانه‌های مختلف بازتاب داشته است، مقامات سیاسی و نظامی رژیم جمهوری اسلامی طی چند ماه  گذشته چندین بار تهدید کرده اند که کمپ پناهندگان کرد ایرانی ساکن در اقلیم کردستان را مورد حمله قرار خواهند داد.

همچنین گزارشات میدانی موثق نیز بر این امر صحه گذاشته اند که رژیم ایران در حال تدارک برای دور دیگری از حمله نظامی‌ای به پناهندگان سیاسی کرد ایرانی ساکن در اقلیم کردستان  می‌باشد.

رژیم سرکوبگر جمهوری اسلامی ایران در ٤٣ سال گذشته تروریسم دولتی، گروگانگیری، کشتار ، سرکوب و رفتارهای ناهنجار بین المللی را به عنوان رویه ای برای حفظ خود تلقی کرده است و تمامی این اقدامات در واقع در راستای هراس از بحرانهای داخلی ایران انجام میشود؛بحران‌هایی که عامل اصلی آن ساختاری و در ماهیت جمهوری اسلامی ایران است.

مقامات رژیم در شرایطی آشکارا سقف زمانی را به عنوان اولتیماتوم برای موج دیگری از حملات به کمپ پناهندگان تعیین کرده اند، که بحرانهای  اجتماعی، اقتصادی،  سیاسی و محیط زیستی،  در داخل زندگی را بر مردم تنگ کرده است.

مسلم است که وجود این بحرانها در داخل و نشانه های آغاز خیزشی جدید در سالروز قتل حکومتی ژینا_مهسا امینی بهانه ای شده است که رژیم خواهان حمله مجدد به کمپ پناهندگان کرد ایرانی در اقلیم کردستان شود.

ما تشکل‌های سیاسی زیر  از طریق این اطلاعیه از کشورها و مجامع بین‌المللی، سازمان ملل متحد، سازمانهای فعال در زمینه  حقوق بشر و همچنین حکومت عراق فدرال و حکومت اقلیم کردستان که پناهندگان کردستان ایران در خاک آن‌ها سکونت گزیده اند، خواستاریم به توطيه نظامی – امنیتی رژیم جمهوری اسلامی ایران  که در راه است، واکنش نشان  دهند و از شکلگیری یک جنایت دیگر توسط جمهوری اسلامی جلوگیری کرده و با بکارگیری حداکثر توان و ظرفیت دیپلماسی و دیگر راهکارها از حملات محتمل رژیم جمهوری اسلامی علیه پناهندگان کرد ایران در خاک اقلیم کردستان عراق ممانعت به عمل بیاورند.

همزمان با مدنظر داشتن واقعیت هژمونی و نفوذ رژیم جمهوری اسلامی در عراق به ویژه در آسمان این کشور، از آمریکا و نیروهای همپیمانان در عراق خواستاریم در مقابل دخالت‌های جمهوری اسلامی ایران و جلوگیری از تکرار جنایاتش احساس مسئولیت کنند.

مسلم است که رفتارهای جنایتکارانه رژیم جمهوری اسلامی ایران چه در داخل و چه در سطح منطقه موجب ماندگاری این رژیم نخواهد شد و مبارزات مردم ایران به سرانجام آزادی و حذف این رژیم جنایت پیشه خواهد رسید.

کنگره ملیتهای ایران فدرال

همبستگی فراگیر برای آزادی و برابری در ایران

۱۲ سپتامبر ۲۰۲۳ / ۲۱ شهریور ۱۴۰۲

 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا