انتقال معلم بازنشسته زندانی به سلولهای انفرادی بند قرنطینه در پنجمین روز اعتصا ب غذا

بنابه گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» معلم بازنشسته زندانی و تبعیدی در زندان مرکزی زاهدان محمد امین آگوشی در پنجمین روز اعتصاب غذا به سلولهای انفرادی بند قرنطینه « شکنجه گاه » زندان مرکزی زاهدان منتقل گردید.

معلم بازنشسته محمد امین آگوشی روز سه شنبه ۱۷ تیر ماه در اعتراض به شرایط غیر انسانی و ادامه تبعید خویش به زندان مرکزی زاهدان دست به اعتصاب غذا زد. علیرغم داشتن آسم و بیماریهای دیگر از رسیدگی به خواسته های وی خوداری می کنند و روز شنبه ۲۱ تیرماه از بند عمومی به سلولهای انفرادی بند قرنطینه شکنجه گاه زندان مرکزی زاهدان منتقل گردید.

بند قرنطینه دارای سلولهای بسیار کوچک و فاقد حداقل امکانات انسانی است. این سلولها در گرمای شدید تابستان فاقد وسایل خنک کننده هستند.

معلم زندانی بازنشسته از بیماری آسم و سایر بیماریها رنج می برد و ادامه یافتن اعتصاب غذا و عدم رسیدگی به خواسته های وی می تواند خطر جانی جدی برای او در پی داشته باشد.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،عدم رسیدگی به خواسته های اولیه و انسانی زندانیان سیاسی که منجر به سوق دادن آنها بسوی اعتصاب غذا می شود و خطرات جدی جسمی برای زندانیان ایجاد می کند را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد برای پایان دادن به جنایت علیه بشریت در ایران خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت ولی فقیه آخوند علی خامنه ای و سایر آخوندهای همدست وی به شورای امنیت سازمان ملل متحد است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

۲۱ تیر۹۳ برابر با ۱۲ ژولای۲۰۱۴

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد

گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد

سازمان عفو بین الملل

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا