بحرین.. دستگیری ده‌ها تن از اعضای یک شبکه تروریستی مرتبط با ایران

خبرنگار العربیه در بحرین از دستگیری اعضای یک شبکه تروریستی و خنثی کردن طرح‌های آن خبر داد. بنا بر این گزارش، مواد شدید الانفجاری نزد این شبکه تروریستی کشف و ضبط شد.
خبرنگار العربیه در بحرین از دستگیری اعضای یک شبکه تروریستی و خنثی کردن طرح‌های آن خبر داد. بنا بر این گزارش، مواد شدید الانفجاری نزد این شبکه تروریستی کشف و ضبط شد.
در همین حال خبرگزاری دولتی بحرین اعلام کرد که چند دستگاه امنیتی طی عملیاتی مشترک موفق شدند اعضای یک شبکه تروریستی را شناسایی و ۴۷ تن از اعضای این شبکه را دستگیر کنند. طی این عملیات طرح‌های تروریستی که این شبکه قصد اجرای آن را با هدف ایجاد بی ثباتی و نا امنی در کشور داشت، حنثی شد. همچنین مقادیری از مواد شدید الانفجار و اسلحه گرم در مخفی‌گاه‌های این شبکه در چند روستا کشف و ضبط شد. این اسلحه و مواد منجفره در مناطق مسکونی جا سازی شده بود. همچنین یک کارگاه ساخت بمب و یک کارگاه ساخت مواد منفجره، کشف شد.
بنا بر این گزارش، بمب‌های دست ساز و آماده برای انفجار و مواد اولیه ساخت بمب از جمله کشفیات بودند. از جمله این مواد می‌توان به C4 ، TATP، نیترات یوریاو نترو سللوز اشاره کرد. اینها علاوه می‌شود بر مهمات و قالب‌های بمب و بمب‌های ضد زره پویش.
این گزارش می‌افزید که تحقیقات نشان می‌دهد که این شبکه با طرف‌های ایرانی و تروریست‌های مقیم ایران، ارتباط نزدیک دارد. علاوه بر آن اعضای این شبه در اردوگاه‌های ایرانی آموزش استفاده از اسلحه و ساخت مواد منفجره را دیده‌اند.
بنا بر گزارش خبرگزاری دولتی بحرین، کشف این شبکه ادامه سلسله دخالت‌های ایرانی در امور داخلی کشور و تلاش برای بر هم زدن امنیت و ثبات پادشاهی بحرین از راه عملیات تروریستی سازماندهی شده است؛ عملیاتی که ایران آن را مدیریت می‌کند و شامل برنامه ریزی، آموزش، تامین هزینه، قاچاق مواد منفجره و اسلحه و فعالیت برای سازماندهی نیروهای تروریستی اجرا کننده در چند شبکه از سوی ایران می‌شود؛ شبکه‌هایی که هر کدام متخصص در قاچاق، ساخت، آماده سازی، انبار و توزیع مواد منفجره و اسلحه و پناه دادن به نیروهای تروریستی که ارتباط آن‌ها کشف شده، می‌شود.
وزرات کشور بحرین نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که به تلاش‌های خود برای تامین امنیت در همه کشور و مقابله با تمام تهدیدهای امنیتی علیه شهروندان و ساکنان ادامه می‌دهد. این وزارتخانه از روحانیون، رسانه‌ها و همه شهروندان به خاطر حمایت‌هایشان، تقدیر و تشکر کرده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا