تصویری…کشته شدن 5 نظامی ایرانی دیگر در سوریه

گفته می شود تاکنون بیش از 150 تن از سپاه پاسداران ایران در جنگ داخلی سوریه کشته شدند.
برخی منابع خبری ایران روز پنجشنبه 14 ژانویه 2016 از کشته شدن 5نظامی دیگر از نیروهای این کشور در درگیری‌های سوریه خبر دادند. برخی رسانه‌های ایران روز پنجشنبه از کشته شدن پنج نظامی دیگر ایران طی روزهای اخیر در سوریه خبر دادند.

طبق این منابع سعید سیاح طاهری، محمد کامران، مصطفی چگینی، مجید قربانخانی و محمد اینانلو طی چند روز گذشته در سوریه کشته شدند.

خبرگزاری فارس نام و تصاویر این 5 نظامی که احتمالاد پاسدار هستند را منتشر کرده و از آنها به عنوان «مدافعان حرم حضرت زینب» یاد کرده است .

در همین حال خبرگزاری «میزان» وابسته به قوه قضائیه، نیز گزارشی منتشر کرده است. این دو منبع اما در گزارش خود ذکر نکردند که این 5 پاسدار چه وقت و در کجای سوریه کشته شدند.

پیشتر جمهوری اسلامی ایران حضور نظامی خود در سوریه برای حمایت از رژیم اسد در جنگ علیه مخالفان سوری را رد می کرد و می گفت که حضور نظامیان سپاه و بسیج ایرانی در سوریه در سطح مستشاری و با هدف ارائه مشاوره و آموزش به نیروهای اسد است اما با افزایش تعداد تلفات و در پی کشته شدن ده‌ها پاسدار و فرمانده اینک ضمن اعتراف به جنگ داخلی هر چند وقت از تشییع چنازه چند پاسدار خبر می دهد.

گفته می شود تاکنون بیش از 150 تن از سپاه پاسداران ایران در جنگ داخلی سوریه کشته شدند.

سپاه قدس ایران و حزب الله لبنان از آغاز اعتراضات مردمی سوریه علیه اسد در سال 2011 تاکنون در کنار نیروهای ارتش سوریه در سرکوب مخالفان سوری نقش اساسی ایفا می کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا