رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت سیستان و بلوچستان؛ ذخایر کوه طلا بزمان در سیستان و بلوچستان بیش از ده میلیون تن

سیستان وبلوچستان با داشتن معادن طلا، مس، سنگ‌های تزینیی وقیمتی، سنگ آهن، آهن پلاسری، منگنز، آنتیموان وگرانیت، فقیرترین و محروم ترین استان ایران نیز است!

به گزارش عصرهامون و به نقل از پهره؛ نادر میرشکار با اعلام این خبر گفت: با ایجاد زیر ساخت های لازم وبرنده شدن یک شرکت داخلی بزودی کار اکتشافات درمعدن کوه طلای بزمان ایرانشهر آغاز می‌شود.
وی ذخایرمعادن کوه طلای بزمان را بیش از ده ملیون تن اعلام کرد و افزود: برخلاف عیار معادن طلای دنیا که نیم گرم در تن است؛ از هر تن موادمعدنی معادن بزمان به میزان یک گرم طلای خالص استحصال می‌شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت سیستان و بلوچستان اشتغالزایی و ارزش مالی بالای این معادن بومی برای کشور را از امتیازات برجسته این نعمت خدادادی در منطقه عنوان کرد و بیان داشت: با شروع به اکتشاف معادن بزمان برای نزدیک به دویست نفر از جوانان جویای کار شغل ایجاد می‌شود.
میرشکار تصریح کرد: سیستان وبلوچستان با داشتن معادن طلا، مس، سنگ‌های تزینیی وقیمتی، سنگ آهن، آهن پلاسری، منگنز، آنتیموان وگرانیت سفید به رنگین کمان معادن کشور لقب گرفته که هم اکنون درمناطق مختلف کارشناسایی واکتشاف عرصه های جدید دردست اقدام است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا