رژیم ولی فقیه ۵ زندانی را در زندان مرکزی زاهدان به دار آویخت

بنابه گزارشات رسیده به فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، صبح امروز ۳ زندانی در استان سیستان و بلوچستان به دار آویخته شدند.

روز شنبه ۶ اردیبهشت ماه ۳ زندانی تحت عنوان قاتلان دادستان زابل ، اعدام شدند. این ۳ زندانی برای مدت کوتاهی در بند ۱ معروف به جوانان و بند ۳ زندانی بودند. سنین این ۳ زندانی بین ۲۰ تا ۲۳ بود.

علیرغم اینکه آنها نزدیک به ۵ ماه در اداره اطلاعات زاهدان بودند ، هنگام انتقال به زندان زاهدان کف پاها و کمرآنها در اثر زدن کابل و سایر ابزار شکنجه زخمی بود و به سختی قادر به راه رفتن ، خوابیدن و نشستن بودند و از درد تمام این مدت به خود می پیچیدند. این ۳ زندانی به همبندیانشان گفته بودند که هیچ نقشی در به هلاکت رساندن دادستان زابل نداشتند. بازجویان وزارت اطلاعات در طی مدت بازداشت آنها در اداره اطلاعات تمامی شیوه های شکنجه را برای اعتراف گیری علیه آنها بکار برده است و تحت شکنجه های وحشیانه اقدام به گرفتن اعترافات تلویزیونی از آنها نموده اند.

اسامی ۳ جوانی که صبح امروز در استان سیستان و بلوچستانبه دار آویخته شدند به قرار زیر می باشد :

 

۱ـ علی ده مرده ۲۰ ساله از ساکنین شهر زاهدان

۲ـ ایمان گلوی۲۰ ساله از ساکنین شهرزابل

۳ـ امید پیری ۲۳ ساله از ساکنین شهر زابل

این ۳ زندانی روز پنجشنبه ۴ اردیبهشت ماه از بندهای ۱ و ۳ زندان مرکزی زاهدان به سلولهای انفرادی منتقل شدند و همزمان تمامی تلفنهای زندان را تا صبح امروز قطع نمودند.

از طرفی دیگر روز پنجشنبه ۴ اردیبهشت ماه ۲ زندانی دیگر در محوطه زندان مرکزی زاهدان به دار آویخته شدند. اسامی این ۲ زندانی به قرار زیر می باشد:

۱ـ مجتبی نوری ۲۷ ساله نزدیک به ۲،۵ سال دربند ۸ زندان زاهدان زندانی بود

۲ـ علی دنیا دیده ۳۰ ساله بیش از ۲،۵ سال در بند ۴ زندان زاهدان زندانی بود

آنها روز سه شنبه ۲ اردیبهشت ماه به سلولهای انفرادی منتقل شده بودند.

از ۳۰ فروردین ماه تا به امروز فقط در زندانهای بندرعباس، زاهدان، قزل حصار کرج و گوهردشت کرج ۲۳ زندانی اعدام شده اند و تا این لحظه اعدام ۲۰ نفر از آنها مخفیانه بوده است.

 

فعالین حقوق بشر و دموکراسی در ایران، موج جدید اعدام که در زندانهای مختلف ایران به اجرا در آمده است و یا زندانیان در سلولهای انفرادی در انتظار اجرای حکم اعدام بسر می برند را به عنوان جنایت علیه بشریت محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی برای پایان دادن به موج جدید اعدام در ایران خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای و سایر آخوندهای همدست وی به دادگاه بین المللی کیفری است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ برابر با۲۶ آوریل ۲۰۱۴

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد

گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد

گزارشگر ویژه اعدام سازمان ملل متحد

سازمان عفو بین الملل

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا