زندانیان سیاسی زندانی مرکزی زاهدان ،اعدام زندانیان سیاسی در زندان ارومیه رامحکوم می کنند

زندانیان سیاسی زندان مرکزی زاهدان اعدام تعدادی از زندانیان سیاسی زندان مرکزی ارومیه را محکوممی کنند و خواهان ارجاع پرونده نقض حقوق بشر در ایران رابه شورای امنیت سازمان ملل متحد است. این بیانیه جهت ارسال و انتشار در اختیار «فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » قرار داده شده است. متن بیانیه به قرار زیر است:
با عرض ادب و احترام ،

اینجانبان زندانیان سیاسی زندان مرکزی زاهدان ضمن محکومیت اعدام اخیر، تنی چند از زندانیان سیاسی زندان ارومیه را به محضر گرانقدر ملت شریف ایران تبریک و تسلیت عرض نموده و این اقدام شنیع و غیر انسانی را محکوم می نماییم.

و سئوالمان از مدعیان حقوق بشر و سازمانهای بین المللی این است که مردم ایران تا کی باید شاهد این جنایتها و کشتارها باشند و به نیک می دانیم که این اعدامها بار دیگر ماهیت ضد بشری رژیم جمهوری اسلامی را آشکارتر ساخت و بازهم جنایتی دیگر توسط حکام مرتجع و واپسگرای رژیم را رقم زد و ملت ایران را بیش از پیش غمگین و آزرده ساخت.

اینجانبان با دلی پر از درد و اندوه همبستگی و همدردی خود را با خانواده آن شهدا که عاشقانه بوسه بر طناب دار زدند اعلام نموده و از مجامع جهانی و سازمانهای حقوق بشری خواستاریم که ضمن محکوم کردن این اعدامها ، پرونده حقوق بشرایران را به شورای امنیت سازمان ملل متحد ارجاع نمایند .

جمع کثیری از زندانیان سیاسی زندان مرکزی زاهدان

بهمن ۱۳۹۳

امضاکنندگان : محمد امین آگوشی ، ایرج محمدی ، ایوب ریگی، عبدالغنی گنگوزه ای، شیخ محمد بلوچ زهی، عابد بمپوری، ملک محمد آبادیان، هادی آبادیان، جابر آبادیان، جواد آبادیان، نظام الدین ملازهی، نعیم بهرام زهی.

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد

گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد

گزارشگر ویژه اعدام سازمان ملل متحد

سازمان عفو بین الملل

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا