سوءقصد به جان علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان همچنان ادامه دارد

يته اديان كانون دفاع از حقوق بشر- آلمان

زاهدان : خبرنگار سني نيوز:در مقابل منزلش مورد سوءقصد افراد ناشناسي قرار گرفت . در طي هفته هاي گذشته اين اولين شخص نبوده كه توسط افرادي معلوم الحال با وسايلي نظير چاقو و خنجر و … مورد سو قصد قرار مي گيرد . مدتي پيش هم يكي از اساتيد حوزه علميه جام جم نيز در اقدامي مشابه مجروح شد و نيز چندين نفر ديگر كه در هيئت علماء و روحانيون بوده اند مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند . شب جمعه هم يكي از طلاب دارالعوم زاهدان مورد ضرب و شتم قرار گرفت و نكته مهم اينكه مهاجهمين در همه حملات خود قصد از بين بردن قربانيان را داشته اند چنانچه همه قربانيان از ناحيه شانه ، گردن و … مورد حمله قرار گرفته اند و حتي يك مورد منجر به قتل گرديده است .
آنچه قبل از هر چيز ذهن ا نسان را به خود متوجه مي سازد اين است كه : حمله كنندگان چه كساني هستند و هدف آن ها از اين حملات چيست ؟
و چرا علما و روحانيون اهل نست را مورد سو قصد قرار مي دهند ؟ و اينكه آيا دولت قادر به برخورد با اين جانيان نيست ؟
چندين نكته باعث افزايش اين احتمال شده كه اين افراد از جانب حكومت تغذيه مي شوند و در واقع ايادي جمهوري اسلامي هستند كه دست به چنين جناياتي مي زنند اين است كه يكي ازين افراد توسط يكي از مضروبين دستگير شده است در حالي كه لباس محلي ( بلوچي ) به تن داشته و در زير آن لباس بسيجي به تن داشته است و آنچه بر اين احتمال مي افزايد اين است كه قاضي دادگاه بعد از بازجويي از شخص ضارب اعلان داشته كه ضاربين از ارازل و اوباش بوده اند و اين حادثه بر حسب اتفاق صورت گرفته است . حال آنكه اين سوال را بي پاسخ گذاشته كه آيا چندين نفر طي چند روز بر حسب اتفاق مورد ضرب و شتم مشابه قرار گرفته اند ؟
و اما اين نكته كه مقصد طراحان اين جنايت چيست ؟ بايد گفت كه يقينا افرادي سعي دارند با متشنج كردن اوضاع و ايجاد رعب ، وحشت در ميان مردم خصوصا روحانيون ، زمينه رسيدن به اهداف شوم خود را فراهم كنند .
از كه جمهوري اسلامي كار دعوت و تبليغ را در بسياري از مناطق اهل سنت تعطيل كرده است و جوانان اهل سنت از سراسر ايران جهت تشكيل در جماعت هاي دعوت و تبليغ به زاهدان روي مي آورند احتمال اين نكته هم بعيد به نظر نمي رسد كه موجب خشم ايادي رژيم گرديده و مي خواهند با نا امن جلوه دادن جو زاهدان جوانان اهل سنت را از آمدن به اين شهر باز دارند .
به هر حال اين براي همگان واضح است كه اگر خود نظام شريك جرم نبوده و ميخواسته اين افراد را دستگير كند در اسرع وقت مي توانست مشت جنايتكاران را رو كند . اما از آنجا كه اين افراد دست پرورده هاي خود رژيم هستند هنوز بدون هيچ گونه ترسي به اعمال ننگين خود ادامه مي دهند

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا