شکایت ایرج ضاربان رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر، علیه یک بیمار مظلوم و بی بضاعت بلوچ که به وزیر بهداشت نامه نوشته است! گزارش ذیل را مرور نمایید

پس از انتشار نامه ای توسط جوان ایرانشهری به وزیر بهداشت در خصوص دریافت مبالغ هنگفت بیمارستان از وی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر ضمن رد این موضوع از وی جهت تشویش اذهان عمومی به مراجع قضایی شکایت کرد.
به گزارش خبرنگار اجتماعی عصر هامون، چندی پیش نامه ای با مضمون عدم رسیدگی پزشکان ایرانشهر به یکی از شهروندان بی بضاعت این شهرستان در فضای مجازی منتشر شد.
در این نامه که سعی در برانگیختن احساسات پاک مردم داشت آمده بود که نعیم. س هستم 16 ساله از شهرستان ایرانشهر ساکن بخش دامن که حدود دو ماه قبل از بیمارستان خاتم ایرانشهر با هزاران مشقت وتهدید مرخص شدم؛ وی که دلیل تهدید در ترخیص خود را عدم پرداخت وجه نقد ذکر کرده گفته بود که به دلیل فقر و بدبختی پرسنل بدترین رفتار را با وی داشته اند.
وی با ذکر فروش لباس های مادرش برای هزینه بیمارستان، ادامه داده بود که به دلیل نداری و بیماری قادر به حضور در بیمارستان نیستم و از وزیر بهداشت و درمان خواسته بود که همان طور که فقر و نداری پسربچه 4 ساله اصفهانی را مشاهده کرد بدون تبعیض مشکلات وی را هم پیگیری نماید.
نعیم در پایان گفته بود که مسئولین بیمارستان ایرانشهر وی را متهم به سرقت کرده اند.
پس از انتشار این نامه در فضای مجازی ایرج ضاربان رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر با انتشار مطلبی در فضای مجازی ضمن رد ادعای به گروگان گرفتن بیماری با نام نعیم.س به مدت سه ماه در بیمارستان این شهرستان عنوان کرد: این بیمار در تاریخ 21 تیر توسط ماموران انتظامی به دلیل تیر خوردگی در ناحیه تحتانی شکم و لگن به بیمارستان منتقل شد که پس از پذیرش و بررسی شکستگی و خرد شدن لگن، استخوان ران و پارگی روده و مثانه درمان شد.
وی با بیان اینکه نعیم در مدت بستری سه بار به دلیل وسعت آسیب ها به اتاق عمل منتقل و جراحی شده گفته بود که در تاریخ 9 مرداد وی ترخیص شد که از آنجائیکه در صورت ترخیص به مراجع قضایی تحویل می شد خانواده وی تمایل چندانی به ترخیص وی نداشتند تا آنجا که 18 مرداد ماه به دستور دادستان عمومی انقلاب ایرانشهر طی نامه ای به این بیمارستان متهم تحویل ماموران کلانتری گردید که مبلغ پرداختی به بیمارستان مبلغ 11 میلیون و 482 هزار تومان بود که به دلیل عدم بضاعت مالی وی از پرداخت وجه معاف و تحویل ماموران انتظامی شد.
ضاربان در ادامه گفته بود که این بیمار بار دیگر در تاریخ 4 شهریور به دلیل تشخیص عفونت زخم به بیمارستان منتقل شد که پس از درمان در تاریخ 7 شهریور ترخیص شد و در همان تاریخ از مبلغ 614 هزار تومان مبلغ 500 تومان به بیمارستان پرداخت کرد.
وی با بیان اینکه این بیمار 26 شهریور ماه جهت در آوردن وسیله ارتوپدی از بدن به بیمارستان مراجعه و بستری شد که 29 شهریور ماه ترخیص و به دلیل عدم توان مالی در پرداخت 2 میلیون و 52 هزار تومان به بیمارستان وی بدون پرداخت وجه و به صورت رایگان از بیمارستان مرخص می شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در ادامه در جمع بندی این مطلب با بیان اینکه بیمارستان خاتم الانبیاء ایرانشهر از مبلغ 14 میلیون تومان تنها مبلغ 500 هزار تومان از این شخص دریافت کرده است، گفت: این بیمارستان هرگز به خاطر بی بضاعت بودن نعیم روند درمان وی را متوقف نکرده است و در 3 نوبت مراجعه به بیمارستان و بستری طبق مستندات غیر قابل انکار هر بار پس از درمان کامل از بیمارستان ترخیص شده است که در نوبت اول بستری تاخیر در خروج بیمار از بیمارستان آگاهانه و به جهت جلوگیری از انتقال وی به مراجع قضایی بوده است.
ضاربان در پایان عنوان کرد: مستندات بستری، ترخیص، خروج و نامه قضایی در پرونده این بیمار موجود است که این پرونده به پلیس فتا جهت پیگیری ارجاع داده تا در خصوص تشویش اذهان عمومی برخورد قانونی صورت گیرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در ادامه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی عصر هامون هدف از انتشار این مطالب بر علیه حوزه درمان را غرض ورزی 3 تن از پرسنل دانشگاه عنوان کرد و گفت: این پرسنل به دلیل بیش از 20 تخلف تعلیق و به مکان دیگری انتقال داده شده اند لذا از آنجائیکه تمایلی به انتقال ندارند از موضوع بیماری که قصور کرده بر علیه سیستمی که تعهد سلامت داده است، سوء استفاده کردند.
وی بیان کرد: این موضوع توسط پلیس فتا در حال پیگیری است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا