شکنجه وحشیانه یک زندانی در حالیکه پای وی مورد اصابت گلوله قرار گرفته و دچار خونریزی بود

روز پنجشنبه هفته گذشته زندانی علی اصغر فنچولی حدوداً ۲۴ ساله از بند ۱ زندان زاهدان خارج و جهت محاکمه به دادگاه زاهدان منتقل می گردد . این زندانی قبل از رسیدن به دادگاه اقدام به فرار می کند و پس از مسافتی در حدود ۵۰۰ الی ۱۰۰۰ متر دوباره دستگیر می شود . پای این زندانی در حین فرار مورد اصابت گلوله نیروی انتظامی و زندانبانان قرار گرفت و در حالیکه وی شدیداً مجروح و دچار خونریزی بود ، زندانبانان و ماموران با باطوم و مشت و لگد و حتی با سنگ این زندانی را مورد ضرب و شتم قرار دادند به حدی که نقاط مختلف بدن این زندانی شدیداً دچار جراحت شده است.

بنابه گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » شکنجه وحشیانه یک زندانی بعد از اینکه مورد اصابت گلوله قرار گرفت و پای وی دچار خونریزی شدید بود.

روز پنجشنبه هفته گذشته زندانی علی اصغر فنچولی حدوداً ۲۴ ساله از بند ۱ زندان زاهدان خارج و جهت محاکمه به دادگاه زاهدان منتقل می گردد . این زندانی قبل از رسیدن به دادگاه اقدام به فرار می کند و پس از مسافتی در حدود ۵۰۰ الی ۱۰۰۰ متر دوباره دستگیر می شود .

پای این زندانی در حین فرار مورد اصابت گلوله نیروی انتظامی و زندانبانان قرار گرفت و در حالیکه وی شدیداً مجروح و دچار خونریزی بود ، زندانبانان و ماموران با باطوم و مشت و لگد و حتی با سنگ این زندانی را مورد ضرب و شتم قرار دادند به حدی که نقاط مختلف بدن این زندانی شدیداً دچار جراحت شده است.

پس از ضرب و شتم وحشیانه، این زندانی به بهداری زندان زاهدان منتقل گردید و هم اکنون در حالت وخیمی در بهداری زندان بسر می برد.

این زندانی ۴ سال است که در زندان در حالت بلاتکلیفی بسر می برد. فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، شکنجه وحشیانه این زندانی که مورد اصابت گلوله قرار گرفته بود و پای وی در اثر اصابت گلوله دچار خونریزی شده بود را محکوم می کند و از دبیر کل سازمان ملل متحد ، گزارشگر ویژه حقوق بشر در امور ایران و سایر مراجع بین المللی خواهان ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت آخوند علی خامنه ای و آخوندهای همدست وی به شورای امنیت سازمان ملل متحد است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ برابر با۶ مه آوریل ۲۰۱۷ گزارش به سازمانهاي زير ارسال گرديد: كميسرعالى حقوق بشر سازمان ملل متحد

گزارشگر ويژه حقوق بشر سازمان سازمان ملل متحد در امور ایران

سازمان عفو بين الملل

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا