شکنجه وحشیانه یک زندانی در حالیکه پای وی مورد اصابت گلوله قرار گرفته و دچار خونریزی بود

روز پنجشنبه هفته گذشته زندانی علی اصغر فنچولی حدوداً ۲۴ ساله از بند ۱ زندان زاهدان خارج و جهت محاکمه به دادگاه زاهدان منتقل می گردد . این زندانی قبل از رسیدن به دادگاه اقدام به فرار می کند و پس از مسافتی در حدود ۵۰۰ الی ۱۰۰۰ متر دوباره دستگیر می شود . پای این زندانی در حین فرار مورد اصابت گلوله نیروی انتظامی و زندانبانان قرار گرفت و در حالیکه وی شدیداً مجروح و دچار خونریزی بود ، زندانبانان و ماموران با باطوم و مشت و لگد و حتی با سنگ این زندانی را مورد ضرب و شتم قرار دادند به حدی که نقاط مختلف بدن این زندانی شدیداً دچار جراحت شده است.

بنابه گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » شکنجه وحشیانه یک زندانی بعد از اینکه مورد اصابت گلوله قرار گرفت و پای وی دچار خونریزی شدید بود.

روز پنجشنبه هفته گذشته زندانی علی اصغر فنچولی حدوداً ۲۴ ساله از بند ۱ زندان زاهدان خارج و جهت محاکمه به دادگاه زاهدان منتقل می گردد . این زندانی قبل از رسیدن به دادگاه اقدام به فرار می کند و پس از مسافتی در حدود ۵۰۰ الی ۱۰۰۰ متر دوباره دستگیر می شود .

پای این زندانی در حین فرار مورد اصابت گلوله نیروی انتظامی و زندانبانان قرار گرفت و در حالیکه وی شدیداً مجروح و دچار خونریزی بود ، زندانبانان و ماموران با باطوم و مشت و لگد و حتی با سنگ این زندانی را مورد ضرب و شتم قرار دادند به حدی که نقاط مختلف بدن این زندانی شدیداً دچار جراحت شده است.

پس از ضرب و شتم وحشیانه، این زندانی به بهداری زندان زاهدان منتقل گردید و هم اکنون در حالت وخیمی در بهداری زندان بسر می برد.

این زندانی ۴ سال است که در زندان در حالت بلاتکلیفی بسر می برد. فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، شکنجه وحشیانه این زندانی که مورد اصابت گلوله قرار گرفته بود و پای وی در اثر اصابت گلوله دچار خونریزی شده بود را محکوم می کند و از دبیر کل سازمان ملل متحد ، گزارشگر ویژه حقوق بشر در امور ایران و سایر مراجع بین المللی خواهان ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت آخوند علی خامنه ای و آخوندهای همدست وی به شورای امنیت سازمان ملل متحد است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ برابر با۶ مه آوریل ۲۰۱۷ گزارش به سازمانهاي زير ارسال گرديد: كميسرعالى حقوق بشر سازمان ملل متحد

گزارشگر ويژه حقوق بشر سازمان سازمان ملل متحد در امور ایران

سازمان عفو بين الملل

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن