مرگ درجه‌دار پلیس در سراوان در اثر «انفجار بمب»

گزارش‌ها از ایران حاکی است که یک درجه‌دار نیروی انتظامی جمهوری اسلامی روز پنج‌شنبه، ۱۷ مهرماه، در یکی از پاسگاه‌های شهرستان سراوان در استان سیستان و بلوچستان کشته شده است.

در حالی که خبرگزاری‌های ایرنا و فارس دلیل مرگ این درجه‌دار را درگیری با «اشرار» ذکر کرده‌اند،هدایت هدایت‌الله میرمرادزهی، نماینده سراوان در مجلس ایران، دلیل این امر را انفجار یک بمب کار گذاشته شده در خودرو اعلام کرد.

خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی، ایرنا، خبر داد که در پی حمله گروهی که این خبرگزاری آنها را «اشرار» خواند، به یک پاسگاه در شهرستان سراوان یک درجه‌دار نیروی انتظامی ایران کشته شده است.

این خبرگزاری به نقل از یک منبع آگاه که از او نامی نبرده نوشت که این حمله ساعت ۱۲ نیمه‌شب روز چهارشنبه، ۱۶ مهر، اتفاق افتاده است.

در همین حال هدایت‌الله میرمرادزهی، نماینده سراوان در مجلس، گفت که دلیل مرگ این درجه‌دار پلیس انفجار یک بمب کار گذاشته شده در خودرو بوده است.

به گفته آقای میرمرادزهی در مصاحبه با خبرگزاری فارس، «مأموران ناجا پس از کشف خودروی اشرار در محوطه شهر آن را به پاسگاه منتقل کردند و حدود ساعت ۷ و ۱۵ دقیقه صبح بمب کار گذاشته شده در خودرو منفجر شد که تلفات ذکر شده را در پی داشت».

هدایت‌الله میرمراد زهی گفت که در این حادثه یک نفر کشته و «حدود سه نفر» مجروح شده‌اند.

خبرگزاری فارس نام درجه‌دار قربانی این حادثه را پرویز کیخایی ذکر کرده و خبر داده که یک سرباز نیز در این حادثه مجروح شده است.

حسین رحیمی، فرمانده نیروی انتظامی استان سیستان و بلوچستان، عصر چهارشنبه، ۱۶ مهر، اعلام کرده بود که سه مامور این نیرو در حین گشت‌زنی در منطقه سراوان توسط افرادی که آن‌ها را «اشرار» خواند کشته شده‌اند.

خبرگزاری فارس صبح پنج‌شنبه خبر داده بود که در کمتر از ۲۴ ساعت از حادثه دیروز گروهی که این خبرگزاری آنها را «اشرار» خوانده به همان پاسگاهی حمله کرده‌اند که شب گذشته نیز حمله کرده و سه نفر از مأموران نیروی انتظامی را کشته بودند.

این خبرگزاری در ساعات بعد اما مصاحبه هدایت‌الله میرمرادزهی را منتشر کرد که روایتی متفاوت از خبرهای دو خبرگزاری فارس و ایرنا داشت.

منطقه سراوان در ماه‌های گذشته صحنه درگیری میان نیروهای انتظامی و نظامی ایران با افراد و گروه‌هایی بوده که مقام‌های جمهوری اسلامی از آنها به عنوان «اشرار»، «قاچاقچیان» و گروه‌های تروریستی نام می‌برند.

روز ۱۸ شهریور امسال گزارش شد که نیروهای سپاه پاسداران با «گروهی از اشرار و تروریست‌های مسلح» که قصد تصرف یک پاسگاه مرزی در سراوان را داشتند درگیر شده‌اند.

گروه جیش‌العدل مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت و سپاه پاسداران در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروی زمینی سپاه، «نیروهای بومی» و نیروهای «بسیجی بلوچ» عملیات جیش‌العدل را «درهم شکستند».

محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه، روز ۱۵ مهر در این ‌باره گفته بود: «شمار حمله‌کنندگان حدود ۷۰ نفر بوده که از داخل خاک پاکستان با شش خودرو آمده بودند تا پاسگاه ۱۷۱ مرزی را تصرف کنند.»

وی گفته بود: «آنها ۶۰۰ کیلوگرم مواد منفجره را که روی یک ماشین سوار کرده بودند، به دیوار پاسگاه زدند که انفجار بسیار مهیبی صورت گرفت و دیوارهای پاسگاه فرو ریخت ولی بعد از حدود سه ساعت و نیم درگیری نتوانستند به هدف خود برسند.»

۱۷ بهمن‌ماه ۹۲ پنج مرزبان ایرانی از سوی گروه جیش‌العدل ربوده شدند که حدود دو ماه در گروگان بودند و سرانجام فروردین امسال، چهار نفر آنها آزاد شدند.

هنوز از سرنوشت مرزبان پنجم خبر موثق و تاییدشده‌ای در دست نیست.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا