معاون اول روحانی: “بزرگترین فسادهای قرن در دولت گذشته (دولت احمدی نژاد) اتفاق افتاده است “

محکومیت معاون اول در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد سرآغاز بحث های تازه ای در مورد دامنه ی فساد در جمهوری اسلامی ایران شده است.

اسحاق جهانگیری، معاون اول حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی گفته است: ” بزرگترین فسادهای قرن در دولت گذشته (دولت احمدی نژاد) اتفاق افتاده است “.

جهانگیری که درآئین افتتاح سد ” ایوشان ” خرم آبادی با تاکید براین که سیاست اقتصاد مقاومتی راهکار عبور از مشکلات است، خاطر نشان کرد که طرفدار این نیستم که مردم یک وعده غذا بخورند و این حرف سخن خوبی نیست.

لازم به یاد آوری است که احمد جنتی، رئیس شورای نگهبان و امام جمعه موقت تهران در خطبه این هفته خود از جمله گفته بود : ” اگر لازم باشد مردم حاضرند یک وعده غذا بخورند.”

معاون رئیس جمهوری اسلامی با اشاره تلویحی به مشکلات اقتصادی ایران از محل کاهش بهای نفت گفت : کاهش بهای نفت سه اثرجدی خواهد داشت، اولین اثر در بودجه دولت است و ما برای جبران آن از تمام مدیران خواسته ایم در هزینه های جاری صرفه جویی کنند و پروژه های عمرانی نیز بهترین بازدهی را داشته باشد.

وی دومین اثرکاهش قیمت نفت، طراز پرداخت خارجی کشور دانست و گفت حتماً باید صادرات غیرنفتی افزایش یابد و از بخش خصوصی انتظارداریم در همه زمینه‌ها و کارهای ملی وارد شوند.

وی کمبود منابع برای درآمدهای یارانه ای را سومین اثر کاهش قیمت نفت دانست و گفت ” باید تدبیر کنیم و از این مشکلات با کمک مردم عبور کنیم “.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا