ملوانان گروگان گرفته شده بلوچ ایرانی برای نجات جان خود درخواست کمک کردند

ملوانان بلوچ به اسارت گرفته شده توسط دزدان دریایی سومالی از مقامات ایران و جهانیان برای آزادی خود درخواست کمک کردند.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ، چهار تن از ملوانان گروگان گرفته شده بلوچ با نام های “ابراهیم بلوچ نیا، جلال دهواری، عبدالله نوهانی و محمد شریف پناهنده” در ویدیوهاب مجزا پس از معرفی خود از دولت ایران و همچنین خیرین ایرانی میخواهند به آنها برای آزادی از دست دزدان دریایی کمک کنند.

این ملوانان ایرانی که در زمان دستگیری توسط دزدان دریایی ۲۱ نفر بوده اند حدود دو سال پیش به گروگان گرفته شده اند. در طول این مدت چهار تن از این افراد توانسته اند از دست دزدادن فرار کنند و تعدادی نیز بر اثر شکنجه، گرسنگی و تشنگی جان خود را از دست داده اند و از سرنوشت تعدادی دیگر از آنها اطلاع دقیقی در دست نیست.

آخرین خبرهای منتشر شده از این صیدان بلوچ حکایت از آن داشت که هشت نفر از آنها هنوز در دست دزدان دریایی اسیر هستند . مسولان در ایران پس از گذشت حدودا دو سال از اسارت این شهروندان و پس از آنکه اخبار گروگان گرفته شدن آنها در فضای مجازی بازتاب گسترده ای پیدا کرده بود نسبت به گروگان شدن آنها واکنش نشان دادند.

اعضای خانواده این افراد که فقیر هستند در مرحله نخست از مصاحبه های خود گفته بودند در مراجعه به مسئولین به آنها گفته شده است که “گروگان شدن عزیزان آنها ربطی به این نهادها و ارگانها ندارد”

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا